" />

TZOB Başkanı Bayraktar hakkında şok suçlamalar!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar hakkında şok ifadeler! Kanal 42'de yayınlanan 'Tarım Masası' programında, Bayraktar ve ziraat odalarındaki yolsuzluklarla ilgili şok ifadeler gündeme geldi. Tarım Masası Programının yapımcı ve sunucusu Recep Cingöz, Şemsi Bayraktar'a seslenerek, 'Siz de öleceksiniz! Artık temsil ettiğiniz çiftçinin hakkını koruyun" dedi.

TZOB Başkanı Bayraktar hakkında şok suçlamalar!
banner200

ÖZEL HABER

Kanal 42'de geçtiğimiz Cumartesi günü canlı yayınlanan programda, “Ziraat Odaları Birliği ne işe yarar?" diye konuşan Recep Cingöz, Sungurlu Ziraat Odası ile ilgili büyük bir yolsuzluk iddiasını da gündeme taşıdı.

1 TRİLYON PARA NEREYE HARCANDI?

Şemsi Bayraktar'a seslenerek, “Sungurlu Ziraat Odası'nda bundan önceki başkanın yaklaşık 1 trilyon parayı yediği mahkemelerde şu anda, biliyor musunuz?" tepkisinde bulunan Cingöz, “1 trilyon para nereye harcandı? Delegelerin oyu satın alınmak için harcandı" dedi.

ZİRAAT ODALARINDA DELEGELER SİNDİRİLİYOR MU?

Diğer yandan Bayraktar'ın, kendisine karşı gelen delegeleri sindirdiğini iddia eden Cingöz, “Bu kadar eleştirilere rağmen siz 600 bin liralık makam arabası ile gezeceksiniz. Seçimlerde delegelere 150-200 liralık bavullar dağıtacaksınız. Sizin hakkınızda veya sizin isteğiniz dışında hareket yapan ziraat odası olursa hemen soruşturma yapma noktasına geleceksiniz. Size karşı gelenleri bu şekilde sindireceksiniz" diye konuştu.

BU SAATTEN SONRA SİZİ KİMSE BAKAN YAPMAZ!

Şemsi Bayraktar'ı temsil ettiği çiftçinin hakkını korumaya davet eden Cingöz, konuşmasına şöyle devam etti: “Ülkemizde en az 5 milyon insanın bedduasını alıyorsunuz. Ya siz de öleceksiniz. Ben de öleceğim. Bütün canlılar ölüm tadını tadacak. 100 yıl, 200 yıl yaşayan bir insan yok. Artık temsil ettiğiniz çiftçinin hakkını koruyun. Bakan arkasında dolaşarak veya herhangi bir siyasi partinin arkasında dolaşarak, siyasi ikbal gözetmenin zamanı geldi geçti. Bu yaştan sonra da sizi kimse Bakan yapmaz. Meclis'te ne cevherler var. Bakan olamıyorlar, sizi hiç yapmazlar. En azından şu günlerde çiftçinin arkasında olun da biraz çiftçiden hayır duası alın"

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
metin sana özel
metin sana özel - 5 yıl Önce

metın senın gıbı ler yuzunden cıftcının sırtına bınıyorlar dahada bınerler

Çiftçi düşmanı
Çiftçi düşmanı - 5 yıl Önce

Ziraat odaları çiftçinin hakkını savunacağı yere, bakanlığa baskı yaparak toprak analizi genelgesini çıkartmaya çalışıyor. Çiftçiyi kollayacak birisi nasıl olurda toprak analiz laboratuvarlarının yanında yer alır.

- 5 yıl Önce

Allah aşkına herkesin bildiği gibi ÇKS belgesi verir birde AİDAT tahsil ederler.Çiftçiye faydası yook.Tarım müdürlükleri ÇİFTÇİ BELGESİ istemesinler bakalım kim onlara selam verecek.Hakkımız haram olsun.Yıllardır aynı kşiler bıraksınlar artık.

Aidat
Aidat - 5 yıl Önce

Araban ziraat odası aidat almaktan başka hiç birşey yapmıyor çiftçiye zulumde ediyor bir çiftçi belgesi almaya gelenlere iki hafta sonra gel sistem yok demekte baska çiftçiye hiç bir faydası yok odalarda çiftçi belgesi istenmemelidir.Ilçe tarim mudurlugunde o kadar personel boş oturuyo tüm destekleme evrakları orda yapılıp verilmelidir çiftçiler mağdur edilmelidir.ziraat odaları tek bir suret çiftçi belgesinde 100 donumde yüz otuzbin lira para alıyorlar ne yapıyorlar hic verdikleri bir tek fotokopi kağıdı değeri yirmibeş kuruş .

- 5 yıl Önce

Ziraat odaları para almaktan ziyade başka iş yapmıyor bu ülkede 8.5 milyon hektar arazi çks illetinde yok niye söylemiyor ziraat odaları yıllardan beri gerçek üreticinin madur olduğunu neden gündeme getirmiyor yine söylüyorum hepsi olmasada ziraat odalarının bir çoğu para almaktan başka işlevi yoktur kimse bana bo odaları savunmasın.

- 5 yıl Önce

Tekirdağlı arkadaş çok güzel özetlemiş ziraat odalarının çks ve çifçi belgesinden para almak bu devlet bizi niye ziraat odalarına sömürtür anlamadım gitti

Yattıkalkmaz
Yattıkalkmaz - 5 yıl Önce

Ziraat odaları Tarım Kredi, Pancar Koop ve benzer kurumların yönetim ve denetim kurul üyelikleri bir veya en fazla iki dönemle sınırlandırılmalı hiç kimse bulunmaz değildir

Ziraat Odası çiftci aydiattı
Ziraat Odası çiftci aydiattı - 5 yıl Önce

Recep bey ziraat odaları ne iş yarıyor tarla dosyası dediğimiz dosyayı doldurur ver bakalım 100 dönüm arazin varsa 150 tel bize bumu faydası düşünün bir ilçede kaç tane çiftçi var para hesaplanmaz faydası yok ekipman yok haram olsun


banner251