Tarım sektörü atağa kalkacak

Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, Rusya'nın uyguladığı ambargodan sonra meydana gelen pazar arayışında, Uzakdoğu, Asya, Avrupa gibi pazarların keşfedilmesiyle, tarım sektörünün ihracata atağa kalkacağını söyledi.

Tarım sektörü atağa kalkacak
banner200
banner217

Çanakkale'nin tarım sektörü ve ekonomisi hakkında açıklamada bulunan Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, “Ülkemizin ve dolayısıyla ilimizin ekonomisinin, darbeden ve diğer yaşanan olaylardan etkilenmemesi mümkün değil, mutlaka etkilendik ama bu ekonominin darbeden etkilenmesi düşünülenin çok daha altında bir değerde kaldı. O yüzden, bankalar hala kredi veriyor, hala ticarette çekler ve senetler ödeniyor. 2016 yılında zaten var olduğunu bildiğimiz bir ekonomik daralmanın devamı kadar etkilendik" dedi.

En Yüksek İhracat Tanık Olacağız

Tarımsal ürünlerde ihracatta artış yaşanacağını vurgulayan Kaya, "Çiftçimiz kaliteli, kalıntısız ürününü yetiştirmeye devam etsin. Altını çizerek söylüyorum, kimse bu konuda bir sıkıntıya, kaygıya düşmesin. Görülecektir, 2016 kışı ve 2017 kışının toplamının bugüne kadar yapılan en yüksek ihracat olduğuna tanık olacaksınız. Bir yıllık Rusya ambargosunda meydana gelen pazar arayışında Uzakdoğu, Asya, Avrupa gibi pazarların keşfedilmesi ihracatımızın çeşitlenmesine ve dolayısıyla, kaliteli üretim yapıldığı sürece pazar sıkıntımızın olmadığı göstermektedir" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Çifçi belgesi vererek günlerini gün ediyor bunlar.Aidat alıp başka işleri yok çiftçiye faydası yok.Allah aşkına kendileri açıklasın ne fayda sağlamışlar çiftçi ye.ye kürküm ye ye ye.

banner151

banner251