Pancar paraları ne zaman ödenecek?

Karaman Ziraat Odası, 2016-2017 kampanya dönemi için pancar paralarının ne zaman ödeneceği hakkında bilgi almak ve pancar üreticilerinin sorunları hakkında bilgi alışverişi amacıyla Ereğli Şeker Fabrikasını ziyaret etti.

Pancar paraları ne zaman ödenecek?
banner200
banner217

Karaman Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Muğlu, Ziraat Odası Meclis Başkanı Mustafa Kansız, Ak Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü ve Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Recep Konuk'un danışmanı Mevlüt Sergül, Ereğli Şeker Fabrikası Müdürü Niyaz Develi'ye ziyarette bulundular.

2016-2017 kampanya dönemi için pancar paralarının ne zaman ödeneceği hakkında bilgi almak ve pancar üreticilerinin sorunları hakkında bilgi alışverişi amacıyla Ereğli Şeker Fabrikasına yapılan ziyarette konuşan Karaman Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Muğlu, 2015-2016 yılı kampanya döneminde yani 2016-2017 kampanya dönemindeki pancar paralarının da yine Şubat ayı içerisinde ödenmesi için zor durumda olan çiftçilerimizde beklentilerin oluştuğunu belirtti.

Muğlu; “Bu sene kampanyamız çiftçi bazında iklim şartlarından dolayı gecikmeli tamamlandı ama fabrika bazında devam ediyor. İnşallah bu ayın sonuna kadar da fabrika bazındaki kampanya tamamlanmış olacak" diye konuştu.

2016'nın faaliyetleri açısından önemli bir yıl olduğunu vurgulayan Muğlu, şunları söyledi: “Bu sene üreticilerimiz fazla pancar ekimi gerçekleştirdi. İnşallah bunun bedelini Şubat en geç Mart ayı bitmeden ödenmiş olacağı beklentisi içindeyiz. Bu konuda her zaman çiftçilerimizin yanında olan Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyonu Başbakanımız Recep Konuk ve Milletvekilimiz Recep Şeker, ödemelerin erken yapılması konusunda da gerekli girişimleri yapmaktadır.

Özellikle bu yıl pancar kota cezalarının affedilmesi, kota artışı, kota devir yasağının kalkması ve mısır ekiminin serbest kalması konusunda sağlamış oldukları katkılardan dolayı çiftçilerimiz ve KZOB olarak teşekkür ediyoruz. Bu manada çiftçinin yüzünün gülüyor olması Ziraat Odası olarak bize de gurur vesilesi oluşturuyor. Allah emeklerini zayi etmesin. Allah bereketli ve ağız tadıyla yemeyi nasip eylesin"

Kaynak: Karamandan.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
2019 pancar parasi ne yatacak
2019 pancar parasi ne yatacak - 2 yıl Önce

pancar ödemesi ne zaman yatacak

Musa çinar
Musa çinar @2019 pancar parasi ne yatacak - 7 ay Önce

Pancar parası ne zaman yatacak

pancar parası
pancar parası - 2 yıl Önce

2019 yılı pancar paraları ne zaman verilecek

pancar parası
pancar parası - 2 yıl Önce

konya nezaman verilecek

- 2 yıl Önce

Afyon seker 2018 2019 sezon pancar para larin ne zaman verecek

- 2 yıl Önce

Pancar paraları malatya ne zaman yatıyor

- 2 yıl Önce

pancar paraları ne zaman

Mus
Mus - 2 yıl Önce

Malazgirt

banner151

banner251