Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) Başkanı ve Feyz Çiftliğin sahibi Sencer Solakoğlu, hayvancılıkta uygulanan yanlış politikaları sert bir dille eleştirerek, "Yalvardık! Yapmayın dedik! Dinlemediler. Sektör cayır cayır anaç kesimi yapıyor" dedi. Solakoğlu, piyasada süt talebi olmasına rağmen kendi çiftliğinde bile küçülmeye gitmek zorunda kaldığını kaydetti.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Solakoğlu, kendi çiftliğinden yüzde 10 kesim kararı aldığını belirterek, “Piyasada süt talebi olmasına karşılık fiyatı düşük tutmanın sonu budur” dedi. Solakoğlu, “Yalvardık! Yapmayın dedik! Dinlemediler. Sektör cayır cayır anaç kesimi yapıyor. Bunun bedelini halk rafta ödeyecek. Süttozu ihracatını kapatıp ölüm fermanını imzaladılar” tepkisinde bulundu. 

Solakoğlu, hayvancılık sektöründe yaşananlarla ilgili tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Dişi kesimini yasaklayarak insanları zorlayamazsınız. Zararına üretim kimse yapmaz! Bu hayvanları yerine koymak en az 2,5 yıl! Çiftçi enflasyonun sebebi değil çözümü de olamaz dedik. Daha ne demeliydik, ne yapmalıydık?

Hata üzerine hata. Süt üretimi düşüyor çünkü üretici batıyor. Buna çözüm olarak süt ihracatı kısıtlanıyor. Diğer taraftan et açığımızı telafi etmek için ithalatı açtılar. Yapılanlar araba hararet yapınca çıkan uyarı lambasının fişini çekmeye benziyor"

Çiğ sütte numune alımlarına başlandı!  Çiğ sütte numune alımlarına başlandı! 

solakoğlu