Toprak atlası yayınlandı!

Birleşmiş Milletler tarafından 2015'in Toprak Yılı ilan edilmesi nedeniyle bir çalışma yapan Heinrich Böll Vakfı kapsamlı bir Toprak atlası yayınladı.

banner255
Toprak atlası yayınlandı!
banner200

Birleşmiş Milletler, 2015'i Uluslararası Toprak Yılı ilan etti. Dünyanın pek çok yerinde toprak ile ilgili etkinlikler,çalışmalar yapılıyor. Toprağın önemi anlatılıyor. Bu konuda bir farkındalık oluşturulmaya çalışılıyor. Alman Heinrich-Böll Vakfı, toprağın dünyadaki durumu, tehditler, mülkiyet yapısı,amaç dışı kullanıma açılması gibi bir çok konuyu kapsayan kapsamlı bir çalışma yaparak 2015 Toprak Atlası'nı yayınladı. Almanca ve İngilizce yayınlanan Toprak Atlası HeinrichBöllStiftung Derneği Türkiye Temsilciliği, Türkiye'nin durumunu,güncel verileri ekleyerek Türkçe olarak hazırladı.

Bugün kamuoyuna açıklanan Toprak Atlası'nda neler var?

Arazi fiyatları neden sürekli yükseliyor? Her yıl ne kadar toprak kaybediliyor? Beslenme için yılda kaç kilometrekare tarla ve mera arazisi ithal ediliyor? Arazinin gerçek sahibi kim? gibi pek çok sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

Toprak Atlası'nda yer alan bilgileri daha detaylı olarak paylaşacağız. Yaşamımızın kaynağı,gıda üretiminin vazgeçilmezi toprağı korumak için hepimize görev düşüyor.

YORUM EKLE
banner151

banner251