Toç Bir-Sen üyelerinden KDV alınmayacak

Toç Bir-Sen üyelerinin kira ve yakıt bedelleri üzerinden KDV alınmayacak. Sendika konuyla ilgili verdiği hukuk mücadelesini kazandı.

Toç Bir-Sen üyelerinden KDV alınmayacak
banner200
banner217

Toç Bir-Sen tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Yetkili Sendika Toç Bir-Sen olarak; Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nce tahsis edilen kamu konutlarında oturan personelden alınan kira ve yakıt bedelleri üzerinden Katma Değer Vergisi hesaplanmaması ve tahsil edilen tutarların iadesi istemiyle yapılan başvuruların reddine dair işlemlerin öncelikle yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açtığımız davada Ankara 4. Vergi Mahkemesi 22/12/2015 tarihli ve 2015/1531 esas sayılı kararıyla yürütmenin durdurulması kararı vermiştir.

Davalı Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü vermiş olduğu dilekçe ile yürütmenin durdurulması kararını ve kimler açısından uygulanacağının açıklanmasını talep etmiştir. Bunun üzerine Ankara 4. Vergi Mahkemesi 17/03/2016 tarihli kararıyla ilgili yürütmenin durdurulması kararının davacı sendika olan Toç Bir-Sen'in üyelerini kapsayacak şekilde yerine getirilmesi gerektiğine hükmetmiştir."

YORUM EKLE
YORUMLAR
her yerde paralel baskı var
her yerde paralel baskı var - 5 yıl Önce

Yüz tane tocbirsen uyesine soruldu: Sendika hakkınızı savunuyormu? Yoneticilerinize inanıyo ve guveniyormusunuz?

Yemekli toplantılara devam
Yemekli toplantılara devam - 5 yıl Önce

Üyeleri arasında ayrım yapan sendika olmaz. Müdür odasında oturmakla sendikacılık yapılmaz. Sendika memur tarafında olur. Üyelerin sorunlarına kulak tıkamak sendikacılık değildir. Sendika devlet düşmanı terör örgütü sevdalıları ile mücadele eder. AK Parti ye oy veriyor olmam yanlışlarla dolu sendikayı eleştirmeme engel değildir olamaz. TOÇ bir Sen den geçinenlerin sonunu merak ediyorum.

itfan KARDEŞ Cevap
itfan KARDEŞ Cevap - 5 yıl Önce

irfan sendika Çalışıyor demişsin espirimi yaptın ciddi misin anlayamadık toçbirsen yetkili sendika değilken ilçe ilçe geziyordu çok güzel çalışmalar yaptı yetkili sendika olduğundan sonra işi bitti şimdi üye sayısı da çok bakanlığa bağlı bir kurum oldu. Kendi adamlarını üst noktaya getir orda bir şekilde üye topla üye sayısı arttıkça terfi yaptır Yapılanma bu şekilde bunu herkez biliyor çok değil az biraz sendika olun bir gün de masadan kalkın yumruğu vurun masaya diyeceğim ama tabi şaka . Kendi menfaatiniz için bu kadar Haksızlığa ses çıkarmıyorsunuz

- 5 yıl Önce

Toçbirsen 7 yıl size boşuboşuna aidat verdim. Şuan ayrıldım bir daha Tövbe sendikaya üye olmak. Okadar derdimiz var hiç bir şey yapmadınız yok lojman KDV si çok büyük başarı Üyelerinizin canı yanıyor siz ayda 10-15 tl KDV indirimini büyük başarı diye sitenizden yayınlıyorsunuz. Siz sendikaysanız yüzlerce mail attık bir kere cevap yazdınızmı yüzlerce kez aradık bir tane yetkili Tlf çıkmadı ben ve benim gibi yüzlerce üyeniz tam 10 aydır tayinlerin açılmasını bekliyoruz 10 aydır eşimden çoluğumdan ayrıyım han din hangi vicdan bunu kabul eder siz büyük sendika toçbirsen benim yuvam yıkıldı sen bana KDV diyorsun yazık böyle sendikacılık olmaz olsun. Bir açılama yaptınızmı siteden bir Metin yazdın mi basın açıklaması yaptınız mı biraz sendika olu

ben sendikamı tanırım
ben sendikamı tanırım - 5 yıl Önce

Sendika tayinlerin açılacağı zamanı bizden önce öğrenir. Ufaktan bir açıklama yapar. Akabinde tayinler açılır ve toç işi sahiplenir. Mesela targeli halleden sendika lisans tamamlamayı niye halledemiyor? Tüm sorunları çözerse Faruk Çelik bakanım çözer.

- 5 yıl Önce

Tayinlerin kapatılması konusunda umursamaz ürkek acaba bakan ne der tavrınızı kınıyorum bir sendika 10 aydır kapalı olan tayinler konusunda bir kelime bişey demiyorsa siz sendika değilsiniz bir kelime bişey diyemediniz bu zulme sessiz kaldınız sizde ortaksınız bir tarımdan.haber olamadınız 5 kere haber Yaptılar bir sitenizden çağrıda bulunmadınız bir kişi değil binlerce kişi mağdur 10 ay az mı daha ne kaldı sizde biliyorsunuz bunun gerekçesi yok bakan tayin Hakk'ını alıyor siz susuyorsunuz kusurabakmayın sadece. Kendi koltuğunuzun derdindesiniz bir sendika 10 ay Kapatılan tayinlere bir kelime demez mi yuvamız yıkılacak bunun sorumlu su bakan ve buna sessiz kalan tocbirsen dir .

HELAL OLSUN
HELAL OLSUN - 5 yıl Önce

Darisi Et ve Süt Kurumuna tigem ve diğer kitlerde ki uyelere

helal
helal - 5 yıl Önce

Kim ne derse desin sendika çalışıyor

banner151

banner251