Toç Bir-Sen Bakan Fakıbaba’ya kapsamlı bir dosya sundu

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Öztürk, Bakan Fakıbaba'ya hizmet kolunda çalışanların sorun ve taleplerine ilişkin kapsamlı bir dosya sundu.

Toç Bir-Sen Bakan Fakıbaba’ya kapsamlı bir dosya sundu
banner200
banner217

TARIM İNSANLIK İÇİN STRATEJİK BİR SEKTÖR

Ziyarette Genel Başkan Öztürk, tarımın insanlık için son derece sratejik ve hayati öneme sahip bir sektör olduğunu belirterek, “Kentselleşme ve iklim değişikliği ile birlikte yaşanan tarım arazilerinin yok olması problemi tarımın ne kadar hassas ve bir o kadar da önemli olduğunu gözler önüne seriyor" dedi.

MİLLET ADINA YAPILAN HER TÜRLÜ ÇALIŞMAYA DESTEK VERECEĞİZ

Böylesine hayati öneme sahip bir Bakanlıkta, milletin güvenli, kaliteli, helal gıda ve bu gıdaların temini hususunda Bakanlığın özverili çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Öztürk, “Siz Sayın Bakanımızın büyük bir özveri ve gayretle yürüttüğünüz başarılı çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Yetkili sendika Toç Bir-Sen olarak bizler de ülkemizin gelecekte tarımda lider ülke olması için atılan her adıma, milletimiz ve çalışanlarımızın menfaatine yapılacak olan her çalışmaya destek vermeye hazırız" diye konuştu.

FAKIBABA TEŞEKKÜR ETTİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da Genel Başkan Hüseyin Öztürk ve Yönetim Kurulu üyelerine nazik ziyaretleri ve temennileri için teşekkür ederek, kongre sonrasında sendikal çalışmalarına hızla başlayan Toç Bir-Sen heyetine tebriklerini iletti.

ÇALIŞANLARIN BEKLENTİLERİ İLE İLGİLİ DOSYA SUNDU

Ziyarette ayrıca Toç Bir-Sen heyeti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarında görev yapan kamu görevlilerinin talep ve sorunlarına ilişkin hazırladıkları dosyayı Bakan Fakıbaba'ya sundu.

DOSYAYI TİTİZLİKLE İNCELEYECEĞİZ

Bakan Fakıbaba da, yetkili sendika Toç Bir-Sen'in hazırladığı; "Unvan Değişikliği Sınavı, Görevde Yükselme Sınavı, Lisans Tamamlama, Toplu Sözleşme Hükümleri'nin Eksiksiz Uygulanması, 4/B (sözleşmeli) personelin Kadrolu (4/A) Statüye Geçirilmesi, Ek Özel Hizmet (Arazi Tazminatı) ödemelerinde İllerde Yaşanan Sorunların Giderilmesi" gibi taleplerin yer aldığı dosyayı titizlikle inceleyeceklerini kaydetti.

Yaklaşık bir saati aşkın süren ziyarette çalışanların sorunları ve çözümleri üzerinde faydalı müzakereler yapıldı, görüş ve önerileri dile getirildi. Ziyaret karşılıklı iyi dilek ve temennilerle son buldu.

Başkan Öztürk konuşmaların ardından Bakan Fakıbaba'ya Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Siyasi sendika
Siyasi sendika - 3 yıl Önce

Bir memursenli olarak yıllardır sendikanın bir faydasını görmedim. Sendikacilik anlayışı sadece siyaset için basamak. Sendika başkanları siyasi olarak kendi çıkarları doğrultusunda çalışıyorlar. Memur için yaptıkları hiç bir sey yok.

- 3 yıl Önce

BU YAPININ DEDİKLERİNİ YAPARSANIZ DİĞERLERİ GİBİ

YOK OLURSUNUZ SAYIN BAKAN SİZ TIP BİTİRMİŞ BİRİSİNİZ AKILA DEĞİL DÜRÜST ÇALIŞKAN EKİBE İHTİYAÇINIZ VAR.

Çızik
Çızik - 3 yıl Önce

Günay kaya neden gitti bu sendikadan, bakan iyi biliyordur, ama sadece kendi gitti ne değişti , diğer kadro duruyor bakan bey yanılır kusura bakmasın sendika temizlik yapmadı, ak parti yapıyorsa sendika da yapması lazım , böyle bakan bey ders köşe olur

Beklemeye Devam
Beklemeye Devam - 3 yıl Önce

Fiili hizmet, Lisans Tamamlama, Vergi dilimi, Ünvan Değişikliği sınavı, %3 lük zamlar..

- 3 yıl Önce

personel genel müdürlüğü bağımsız galiba yada bakanı dinlemiyorlar. bakanımız emir verdi yinede ünvan sınavı açılmıyor. personel genel müdürlüğü çaycısına kadar değişmeli arkadaş.

Unvan Değişikliği
Unvan Değişikliği - 3 yıl Önce

Bakanlık personeli yıllardır unvan değişikliği sınavı için bekliyorlar. Sayın Faruk Çelik görevden ayrılmadan bir hafta önce sınav için oluru imzalamıştı. Ama ilerleyen süreçte herhangi bir işlem yapılmadı. Sayın Bakan sınav için talimat verdiğini söylemişti ama yapılan hiçbir gelişme yok. Duyumlara göre bakanlıktaki 3-5 kişinin mezun olması bekleniyormuş. Binlerce kişi 3-5 kişiyi bekliyor. Sendika da bu işi ses çıkarmıyor. Sözde çalışanların haklarını korumaları gerekiyor ama ses çıkarmıyorlar. Dosya vermekle bu iş olmaz. Dile getirilip sonut adım atılmasını sağlamaları lazım. Yoksa personel genel müdürlüğüne bağlı bir daire başkanlığından farkları olmaz.

Unvan degisikligi sinavi
Unvan degisikligi sinavi - 3 yıl Önce

3 yildir sinav bekliyoruz sayin bakanim.Sinavi acmak icin sendikanin raporuna ihtiyaciniz yok talepler ortada.Birebir sahsiniza konuyla alakali sorular soruldu ve notlar verildi.Konunun takipcisi olun yeter.

- 3 yıl Önce

Nalan Hanımın güzel yorumuna devlet büyüklerimiz ilgi göstermelifir. Günay Kaya masal kitabı yazar belkide tv de hikaye anlatır. Koltukta oturanlar paralelci olmuyor galiba. Kaç tane müdür yada sendikacı hakkında işlem yapıldı?


banner151

banner251