TARMAKBİR 38 yıllık logosunu değiştirdi

Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) 38 yıllık logosunu değiştirdi. 'Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz' atasözünden yola çıkılarak hazırlanan yeni logoda parmak izini ele alan bir amblem tasarlandı. TARMAKBİR Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Önal, parmak izinin stilizasyonunun özellikle tarımı vurgulamak için tarla şeklinde ve renginde seçtiklerini belirtti.

banner255
TARMAKBİR 38 yıllık logosunu değiştirdi
banner200

TARMAKBİR Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Önal, yeni logo ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“TARMAKBİR olarak 1978 yılından beri kullandığımız emektar logomuzun yenileme vaktinin geldiğine inandık ve bu konuda sektörde isim yapmış, başarılı çalışmalarıyla tanınan bir kurumdan destek aldık. Biz onlara kendimizi, sektörümüzü, logodan neler beklediğimizi, hedef kitlemizi, hedeflerimizi anlattık. Onlar da bize "tarımda iz bırakan" makinelerimizi ve makinecilerimizi simgelemek üzere, parmak izini ele alan bir amblem tasarladı. Parmak izinin stilizasyonu özellikle tarımı vurgulamak için tarla şeklinde ve renginde seçildi.

130'DAN FAZLA ÜLKEDE İZ BIRAKTIK

Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmazmış derler. İlk pulluğunu 1861'de Bursa'da, ilk traktörünü 1955'de Ankara'da üretmeye başlayan Türk Tarım Makinacıları olarak izimizi sadece Türkiye'de değil, 130'dan fazla ülkenin topraklarında da bıraktık. Çalışan, üreten, katma değer yaratan Türk Tarım Makinacıları olarak tarladaki izimizi bundan sonra da daha teknolojik makinalar üreterek, daha fazla katma değer yaratarak, daha fazla ihracat yaparak bırakmaya devam edeceğiz.

YENİ LOGO 6 ŞUBAT'TAN İTİBAREN KULLANILACAK

06 Şubat 1978'de kurulan TARMAKBİR'in 39. yılında, yani 06 Şubat 2017 Pazartesi günü itibariyle, kurumsal kimliğimizin kapsadığı bütün çalışmalarımızda yeni logomuzun kullanımı tamamlanmış olacak. Bu vesile, Birliğimizin bu günlere gelmesinde katkısı olan tüm sanayicilerimize, paydaşlarımıza, sektörde iz bırakan ve iz bırakmaya devam eden tüm geçmiş dönem başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine ve çalışanlarımıza ve elbette siz değerli Üyelerimize teşekkür eder, yeni logomuzun sektöre hayırlı olmasını dileriz."

YORUM EKLE
banner151

banner251