" />

Tarımda çiftçi adına yeni bir devir başlıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na Faruk Çelik'in getirilmesi sektörde olumlu karşılandı. Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Faruk Çelik'in Tarım Bakanı olmasının millet, sektör ve çiftçi adına büyük bir şans olduğunu belirterek, "Tarımda yeni bir devir başlıyor" dedi.

banner255
Tarımda çiftçi adına yeni bir devir başlıyor
banner200

ÖZEL HABER

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na Faruk Çelik'in getirilmesini Tarımdan Haber'e değerlendirdi.

DOĞRU BİR TERCİH

Faruk Çelik isminin Tarım Bakanlığı için doğru bir tercih olduğunu kaydeden Kaya, Çelik'in donanımlı ve birikimli bir kişilik olduğunu belirterek, Çalışma Bakanlığı dönemindeki başarılı çalışmalarının Tarım Bakanlığı'nın yeni dönemi için büyük umut verdiğini dile getirdi.

BİRİKMİŞ SORUNLAR ANCAK BÖYLE DONANIMLI BİR İSİMLE ÇÖZÜLEBİLİRDİ

Tarım Bakanlığı'nın birikmiş sorunlarının ancak böyle birikimli bir isimle aşılabileceğini ifade eden Kaya, “İyi bir futbolcuyu takımda eksik olan yere koyduğunuzda o takım nasıl başarılı hale gelirse Faruk Çelik'in Tarım Bakanı olarak tercih edilmesi de aynı anlama geliyor" dedi.

“Tarımda çiftçi adına, sektör adına, millet adına yeni bir devir başlıyor" diye konuşan Kaya, Toç Bir-Sen'in çizgisinin belli olduğunu yapılacak her türlü güzel çalışmanın destekleyicisi olacaklarını ifade etti.

YAPILAN HER GÜZEL İŞİ DESTEKLEYECEĞİZ

Kaya, “Çizgimiz belli. Bugüne kadar hakta, güzellikte, millete yönelik yapılacak her türlü olumlu çalışmada pozitif bir duruşumuz olmuştur. Bundan sonra da böyle olacak. Sorunların çözümü konusunda sivil toplum örgütü olarak üzerimize düşeni yapacağız. Yapılacak her türlü güzelliği de alkışlayacağız" dedi.

TEBRİK İLANI VERDİ

Diğer yandan Kaya, Toç Bir-Sen Genel Başkanı olarak bugün bir gazeteye ilan vererek, Faruk Çelik ve Veysel Eroğlu'nu tebrik etti. Tebrik ilanında şunlar kaydedildi:

"Bakanlar Kurulu'nda; birikimleri, tecrübeleri ve bugüne kadar ki sergüzeşt-i hayatlarında ülkemize ve insanımıza yaptıkları büyük hizmetleri ile göz dolduran, milletimizin takdirine mazhar olan iki muhterem şahsiyet; Sayın Faruk Çelik Beyefendi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na, Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu Beyefendi Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na getirilmişlerdir.

Tarım-Orman Hizmet Kolu'nda yetkili sendika TOÇ BİR-SEN ailesi olarak; kendilerini tebrik ediyor, bugüne kadar olduğu gibi yeni bakanlık dönemlerinde de üstün başarılarının devamını diliyoruz."

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Garibanlik
Garibanlik - 5 yıl Önce

Tarımda olsun hayvancılıkla olsun herkes ve her madde kanun Zenginin yanında gariban a yönelik hiç bir madde kanun yok neymiş damızlık birliğinden italya inek almak için en az 5 adet süt ingilizce olacakmış ben nim 5 adet süt ineği olsa sizlerin verecegin 7 8 binlira lik inekkle ne işin olsun elinizi vicdanını koyun

idare
idare - 5 yıl Önce

Arkadaşlar yorumlarınızda sayın bakanın meslekten olmadığı başarılı olamayacağını belirtiyorsunuz,sayın Korkut ÖZAL,sayın Hüsnü DOĞAN Tarım bakanlığının üretim ve yönetiminde bir efsanedir. İkiside tarım mesleği ile alakası yoktur.Amerikada hastane yönetimi Doktorlar değil işletmeciler,işadamları ve sanayiciler işletmelerinin başına çoğunlukla pazarlamacı yeteneği olan ekonomistleri koyarlar.Ama bizde başa geçen halkı değil önce meslektaşların çıkarlarına göre hareket eder.Oda nedir işe almak. 10.000 personel aldı,Tarım desteği 30 kat arttı ama üretim 2 kat arttı.Hayvan sayısı büyük başda gerçekte şuandaki sayının yarısı küçükbaşta üçte biri(3/1).Yorum çiftçi ne diyor 95 hayvanım var sistemde 280 adet gerisini siz düşünün.Alınan 10.000 personelin yıllık maliyetinin 5 katı kredi versen geri ödemsiz hiç olmazsa üretime süper katkısı olur.Onların yaptığı yayımcılığı Tarım TV leri 100 kat daha fazla ve iyi yapıyor. Bak piyasada veteriner ve ziraat ilaç bayisi açılmayınca fiyat artışı yükseldi buda çiftçinin maliyetini arttırdı.Rekabet üretimi,hizmeti ve kaliteyi arttırır.Meslektaşları değil halkı ve üretimi düşünelim.

kirli işler
kirli işler - 5 yıl Önce

Mehdi eker dürüstlüğun-adaletin kökünü kazıdı.bürokratları bunu uyguladı.yeni bakanımiz dilekceleri inceleyerek işe başlamalı.basit bir memur tayininde bile kendi şirketleri gibi kamu gorevlerini kötüye kullandilar.hükümetimizin hilafina kötü işleri aleni yaptilar.haksizlik..adaletsizlik...hemşericilik.kul hakki yeme...yalancilik..haram yeme vb. ACİLEN teftisten geçirilmeli.onlar ahiretlerini yok ettiler

TAR-GEL kalkmalı#
TAR-GEL kalkmalı# - 5 yıl Önce

Sayín Başkan,TAR-GEL projesine son verilmesi konusunu da bakanımíza iletirseniz sevinirim....

Lisans tamamlama
Lisans tamamlama - 5 yıl Önce

Başkanım binlerce kişi bekliyoruz tarım lisans tamamlayı . Şu işi çözün artık kaç sene oldu

mazlumlarin ahı
mazlumlarin ahı - 5 yıl Önce

Mehdi ekerin son yillarda bir hizmetlinin dahi torpille tayin olabileceği fetvasini neden verdiğine inanamadim.ve hep adaleti bekledim.sonuç:kaybettim onlarda huzuru ilahide kaybedecekler.

iyi oldu faruk bey
iyi oldu faruk bey - 5 yıl Önce

Tarım kurtuldu inşallah tarım komisyon başkanı da recep konuk isabetli olmus

banner151

banner251