Tarım Bakanlığında ‘kontrol görevi yapan’ memura 440 lira ek gelir!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda kontrol görevi yürüten veteriner, veteriner hekim, biyolog ve kimyager unvanlı kadro ve pozisyonlarda olanlar ile mühendis unvanlı kadro ve pozisyonlarda bulunanlardan gıda, ziraat, su ürünleri, balıkçılık teknolojileri ve kimya mühendislerine günlük 22 TL, aylık ise 440 TL ek ödemenin yapılmasına karar verildi.

banner247
Tarım Bakanlığında ‘kontrol görevi yapan’ memura 440 lira ek gelir!
banner200
banner217

Toç Bir-Sen, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Yetkili sendika Toç Bir-Sen olarak onlarca kazanıma imza attığımız 2018-2019 yıllarını kapsayan 4'üncü Dönem Toplu Sözleşmesi'nde imza altına aldığımız önemli kazanımlarımızdan biri daha hayata geçti.

Buna göre bu kazanımımız sonrasında; 4/A ve 4/B ayrımı olmaksızın 5996 sayılı Kanun kapsamında kontrol görevi yürüten veteriner, veteriner hekim, biyolog ve kimyager unvanlı kadro ve pozisyonlarda olanlar ile mühendis unvanlı kadro ve pozisyonlarda bulunanlardan gıda, ziraat, su ürünleri, balıkçılık teknolojileri ve kimya mühendislerine,

5996 sayılı Kanun kapsamında günde en az 5 saat süreyle fiilen yürüttükleri kontrol görevi karşılığında, her gün için 200 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunan ortalama 22 TL tutarında ilave ödemenin, aylık yaklaşık 440 TL olarak takip eden ayda çalışanlarımıza ödenmesi hayata geçirildi.

Bu kazanımımızın ülkemize, milletimize, kurumlarımıza ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Toç Bir-Sen olarak yetkili sendika olmanın sorumluluğu gereği, üyelerimizin ve hizmet kolumuzda görev yapan tüm çalışanların, her türlü hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi için vermiş olduğumuz sendikal mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz."

TARIMDANHABER


YORUM EKLE
YORUMLAR
- 2 yıl Önce

hani teknisyen ve teknikerler. ayıp ayıp. utanmaz birde sendikamızın başarısı dersiniz. sadece size aidatı bu kadrolarmı veriyor.sizin gibi sendikanın...

Garip İşler Bakanlığı
Garip İşler Bakanlığı - 2 yıl Önce

Bütün il ve ilçelerde tüm elemanların günde fiilen en az 5 saat süreyle kontrol görevi yapmasını sağlayacak araç, sürücü ve işletme sayısı var mı? Yok. Bu sadece ve sadece çalışanlar arasında rekabeti ve ayrımcılığı geliştirir; başka da bir işe yaramaz. İstismara ve keyfiyete çok açık bir sistem. Birileri de biz yaptık diyerek caka satıyor. Ha bu arada veteriner hekimlerin aşı ve küpe uygulama ücretleri ne oldu, sayın yetkili sendika?

- 2 yıl Önce

Cafer Şimşek e katılıyorum.Veteriner sağlık teknisyenleri/teknikerleri nin çalışma şartları veteriner hekimlerle aynı ancak sonradan kazanılan haklardan hep kenara itiliyoruz.Maaş farkı yıllardır giderek açıldı,haliyle birçok arkadaşımız daha iyi kazanç elde etmek için veteriner,ziraat okuyorlar.Sonra birde bu okuyanlara da laf ediliyor.Eşit işe eşit ücret mantığı illaki mezuniyet ve yetki farkı gözetilerek hakkaniyetle sağlanmalı,kazanımlar tüm personele göre düzenlenmelidir.

- 2 yıl Önce

senelerdir bakanlığımız bünyesinde Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak çalışıyoruz.anılan miktar ile ilgili olarak ünvanımızın ismi dahi geçmiyor.. bu mu yani başarı.sahaya beraber çıktığımız veteriner hekimlerle aynı durumda çalışıyoruz.birine var bize ? size yok. sayın sendika yetkilileri umarım hatanızı telafi edecek bu durumu düzeltecek adım atarsınız.

Sendika uyuyormu
Sendika uyuyormu - 2 yıl Önce

Sendika bunu başarı olarak görüyorsa, 440 TL yi kim alacaksa sendikada sadece onlar üye olarak kalsın. Üyeler 127 liralık sadakayı, yüzde 3 lük zamciklari unutmadı. Pastadan payi herkes almali. Bu yanlış düzeltilmelidir.

- 2 yıl Önce

ziraat mühendisleri bilirkişilikten inanılmaz paralar kazanmaktalar ,hem kurumdaki maaşlarını alıyorlar hemde aynı gün bilirkişilik yapıyorlar,

- 2 yıl Önce

Toçbirsen Targel sendikasıdır. Toçbirsen mühendislerin sendikasıdır. Gerisi avucunu yalasın.

?
? - 2 yıl Önce

Maliye Bakanlığı ödeme konusunda mevzuat hazırlamadıkça kim hangi yetkiyle hangi kalemden ödeme yapacak. Sendika kendi bütçesinden ödeyecekse o ayrı. Bakanlık ve sendika arasındaki mutabakat mevzuat yerine geçmez diye biliyorum
Mutabakatta mühendise veterinere aylık 1000 tl ek ödeme dense nasıl ödenecek. Göz ister mevzuat düzenlenmeden ödeme yapmak. Saygılar

Haşim SARIOĞLU
Haşim SARIOĞLU @? - 1 yıl Önce

Valla herkes alıyo.

banner248

banner151