Tarım Bakanlarına Bingöl Kavurması ikram edildi

Türkiye-Afrika 1.Tarım Bakanları toplantısı ve Tarım İş Forumunda stant açan Et ve Süt Kurumu, davetlilere meşhur Bingöl Kavurması ve ESK ürünlerini ikram etti.

Tarım Bakanlarına Bingöl Kavurması ikram edildi
banner200
banner217

27-28 Nisan tarihlerinde Antalya'da düzenlenen Türkiye-Afrika 1.Tarım Bakanları toplantısı ve Tarım İş Forumuna tanıtım standı ile katılım sağlayan Et ve Süt Kurumu, Türk ve Afrikalı heyetlerden büyük ilgi gördü.

Açılış programının ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve beraberindeki heyet Et ve Süt Kurumu standını ziyaret etti. Et ve Süt Kurumu faaliyetlerinin tanıtıldığı stantta davetlilere meşhur Bingöl Kavurması ve ESK ürünleri ikram edildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona, Başbakan Binali Yıldırım, Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu, Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde, Komorlar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Abdou Moustadroine, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Bakanlık Müsteşarı Nusret Yazıcı, Bakanlık üst düzey bürokratları, Et ve Süt Kurumu Genel Müdür Vekili Ethem Kalın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Ömer Cihad Vardan,Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile 54 ülkeden 50'ye yakın bakan ve yaklaşık 700 iş adamının katılımıyla gerçekleşen orgnizasyonda ESK standı, program boyunca çok sayıda yerli ve yabancı konuğu ağırladı.

Stantta Denizli Kombina Müdür Vekili Şule Yüksel Deniz kurum çalışmaları ile ilgili ziyaretçileri bilgilendirdi.

KAYNAK: ET VE SÜT KURUMU

YORUM EKLE
banner151

banner251