ESK’dan besicilere ithal besilik hayvan uyarısı!

Et ve Süt Kurumu (ESK), yurt dışından besilik hayvan ithalatı ile ilgili sürecin devam ettiğini belirterek besicileri önemli bir konuda uyardı. Konuyla ilgili olarak yapılan duyuruda bazı bölgelerde ESK'nın adı kullanılarak besicilerden para toplandığı yönünde duyumlar alındığı belirtilerek, ESK'nın hiç kimseye, kurum ve kuruluşa, Kurum adına sözleşme yapma, taahhütte bulunma ve para toplama yetkisinin verilmediği belirtildi.

ESK’dan besicilere ithal besilik hayvan uyarısı!
banner200
banner217

Et ve Süt Kurumu tarafından bugün akşam saatlerinde yapılan kamuoyu açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Kurumumuz tarafından, besicilerin taleplerini karşılamak üzere Bakanlar Kurulu Kararı ile verilen yetki çerçevesinde yurt dışından besilik hayvan ithal edileceği hususu 12 Mayıs 2016 tarihinde web sitemizden ilan edilerek kamuoyuna duyurulmuştur. Bu konudaki çalışmalarımız devam etmekte olup, taleplerin karşılanması ile ilgili program besicilerimize ayrıca duyurulacaktır.

Besilik ithal etme çalışmalarımız halen devam etmekte iken bazı bölgelerde Et ve Süt Kurumunun adı kullanılarak besicilerden para toplandığına ilişkin duyumlar alınmıştır.

Et ve Süt Kurumu hiç kimseye, kurum ve kuruluşa, Kurum adına sözleşme yapma, taahhütte bulunma ve para toplama yetkisi vermemiştir.

Besicilerimizin mağdur olmaması için bu tür kişi, kurum veya kuruluşlara itibar edilmemesi hususu önemle duyurulur."

YORUM EKLE
banner151