Terörden finans sektörü değil tarım etkilenebilir!

Milliyet gazetesinden Kadife Şahin'in haberine göre, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, artan terör saldırılarının finans sektöründe bir etkisinin görünmediğini ancak terörün yaşandığı bölgelerde tarım sektörünün olumsuz etkilenmesinin beklenebileceğini kaydetti.

Terörden finans sektörü değil tarım etkilenebilir!
banner282

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, bankacılık sektöründe gecikmiş alacak oranın yüzde 2.9 olduğunu söyledi. Bu oranının önemli bir artışı ifade etmediğini belirten Akben, 'Biraz artış var ancak bu sektörü etkileyecek bir düzeyde değil. Çok önemli bir oran değil. Gecikmiş alacaklardaki artış kurumsal müşterilerinde değil bireysel tarafta gerçekleşmiş" dedi.

Sektördeki yabancı ve yerli hiç bir bankada yaşanan olaylardan dolayı bir olumsuzluk olmadığını söyleyen BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, şöyle konuştu: “Bütün bankalarımız takibimiz altında. Kötü bir yansıma yok. Güneydoğu ve Doğu bölgelerinde bankacılık sektörü tarım kesiminden dolayı etkilenebilir. Tarım alanında faaliyet gösteren şirketlerin riskleri artabilir. Bu da geçmiş dönemlerden farklı olmaz. Tarım üreticileri elektrik gibi borçlarını ödemekte zorlanabilirler"

YORUM EKLE
banner151