Tekirdağ Tarım Kredi'nin Tarımdan Haber'e yönelik suç duyurusuna takipsizlik kararı!

Tarım Kredi Kooperatifleri organize bir suç duyurusunu daha kaybetti! Tekirdağ Tarım Kredi Kooperatifi'nin Tarımdan Haber’e yönelik bulunduğu suç duyurusuna Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı takipsizlik kararı verdi. Kooperatiflerin görevi olmamasına rağmen talimatla organize bir şekilde Tarımdan Haber'e yönelik suç duyurusunda bulunması, çiftçi kuruluşunun imkanlarının yöneticilerin nasıl kendi çıkar ve menfaatine kullandığını gözler önüne sermişti.

Tekirdağ Tarım Kredi'nin Tarımdan Haber'e yönelik suç duyurusuna takipsizlik kararı!
banner200

Kütahya, Bartın, Iğdır Tarım Kredi Kooperatifleri ile Iğdır Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Bahattin Karakuş’un ardından Tekirdağ Tarım Kredi Kooperatifleri de Tarımdan Haber’e yönelik bulunduğu suç duyurusunu kaybetti. Tekirdağ Tarım Kredi Kooperatifleri ile birlikte organize suç duyurularında Cumhuriyet Başsavcılıklarının verdiği takipsizlik kararı 5’e ulaştı. 

FAHRETTİN POYRAZ, MERKEZ BİRLİĞİ, İŞTİRAKLER VE KOOPERATİFLER HEPSİ KAYBETTİ! 

Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği başta olmak üzere hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz ve iştiraklerden yapılan suç duyurularının ardından kooperatifler de Tarımdan Haber aleyhine talimatla suç duyurusunda bulunmaya başlamıştı. Hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz başta olmak üzere Merkez Birliği ve iştirakler üzerinden açılan suç duyurularının hepsi, Tarımdan Haber’in lehine sonuçlanırken, kooperatiflerin organize suç duyurularından da istediklerini alamadılar. 

TEKİRDAĞ TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ BU HABERLERDEN DOLAYI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU 

Tekirdağ Tarım Kredi Kooperatifleri, 7 Aralık 2019 tarihinde yayınlanan ‘Tarım Bakanına şok Tarım Kredi Raporu: Çiftçiyi sömüren sistem’, 1 Ağustos 2018 tarihinde yayınlanan; 'Çiftçiye Kanunsuz Faiz', 7 Eylül 2019’da yayınlanan 'Tarım Kredi Çiftçinin kabusu oldu', 28 Haziran 2020'de yayınlanan; 'Çiftçi Tarım Kredi’den kaçıyor 2 yılda 32 bin çiftçi ayrıldı' ve 22 Ağustos 2020'de yayınlanan; 'Amasyalı Çiftçilerden Tarım Kredi’ye yüksek faiz tepkisi: Berabere Battık biz bu yollarda’ başlıklı haberlerde hakaret ve iftira suçu işlendiği gerekçesiyle Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.  
Tekirdağ Tarım Kredi Kooperatiflerinin kendi görev alanına girmeyen bir konuda Tarımdan Haber aleyhine söz konusu haberlerde hakaret ve iftira suçunun işlendiğini iddia ederek suç duyurusunda bulunması manidar karşılandı.

TEKİRDAĞ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI KOOPERATİFİN GERÇEK NİYETİNİ ORTAYA KOYDU! 

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan suç duyurusuyla ilgili verdiği takipsizlik kararında, suç delili olarak gösterilen haberlerde Tekirdağ Tarım Kredi Kooperatiflerini hedef alan bir içeriğin bulunmadığını belirtmesi dikkat çekti.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 00:43
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eğer
Eğer - 3 hafta Önce

Oğlu, dayıyı, dünürü, arkadaşları zengin etmek yerine çiftçiyi düşünseydin eğer

Habeşi bilo
Habeşi bilo @Eğer - 3 hafta Önce

Sayın başkanımız yüce kutsal Tayip beyin haberi yok bunlardan olsaydı farklı olurdu değil mi kutsal seçmenler

Gübretaş
Gübretaş @Eğer - 3 hafta Önce

Gübretaş hissesinden kazanılan on milyonları yeme zamanı.

Kraldan çok kralcılar size de gelecek...
Kraldan çok kralcılar size de gelecek... - 3 hafta Önce

Kraldan çok kralcılar size de gelecek sıra inşAllah önemli olan görevde olduğu sürece başkalarından emanet aldığı işlere sahip çıkmamak, adamına göre muamele etmemek güzel gelip ah almadan gidebilmektir. Tarım kredi yem Ö.M. az kaldı. Yolsuzluk dosyası daha kapanmadı tarımdan habere başlarının devamını ve çiftçilerin yanında oldukların için teşekkür ederiz.

Ak Parti nasıl bitirilir?
Ak Parti nasıl bitirilir? @Kraldan çok kralcılar size de gelecek... - 3 hafta Önce

İştirakleri de bitirdiler, çiftçiyede hiçbir faydaları olmadı. Şahsi zenginlikleri ise arttıkça arttı. Yakın yandaş kayırmanın en çarpıcı örnekleri bu kurumda yaşanmakta. Genel müdür yardımcısı yapılan kişi ile, daire başkanı statüsündeki kalem müdürü, milletvekili danışmanlığından başka iş yapmadılar ve halen aylık gelirleri 3 milletvekili maaşından fazla. Başka söze ne hacet

Kraldan çok kralcılar sizede gelecek
Kraldan çok kralcılar sizede gelecek @Kraldan çok kralcılar size de gelecek... - 3 hafta Önce

Boş yere umitlenme bu vurguncular birilerini doyurduğu için bunlara bisey olmaz. Fabrika inşaat ihalelerinde ne fırıldaklar çevirdi

Aksoy-arpa-güneş
Aksoy-arpa-güneş - 3 hafta Önce

Arpa ve güneş bu Aksoy dan neden bu kadar korkuyor. Aksoy Antep’te 30 koop idare edemezken 300 koop lu izmir e neden tayin etti , yetmedi aynı ay içinde memlekette hiçmi adam yoktu Aksoy’un oğlunu sınavsız işe aldı, oda yetmedi işini gücünü kaybetmiş aksoy’un damadını işe aldı neden?,neden?,neden?
Yakın zamanda göreceksiniz Aksoy un oğlu birim müdürü olur. İsterlerse yapmasınlar bakalım
Güneş utanmasa arpa nın bşk. Kendisini gen Müd olduğu iştirake Aksoy ‘u yön kur üyesi atayacak.
Antep’ten selamlar. O anladı

Külliye
Külliye @Aksoy-arpa-güneş - 3 hafta Önce

Uslanmadınız , ikiniz gitti şimdi sıra sende yandan çarklı fetöcü…

Aksoy da aksoy
Aksoy da aksoy @Aksoy-arpa-güneş - 3 hafta Önce

denizlideki yolsuzluk çetesinin kurucularından olmasına rağmen hic kimse ismini bile söyleyemedi sessiz sedasız emekli oldu ve şimdi yeni görevine hazırlanıyor vay ki vay memleket kimlerin elinde görün

İdareee
İdareee - 3 hafta Önce

Kuruma ne katttınız Allah aşkına 4 yıldır etrafınızı zengin etmek dışında şakşakcı bölge müdürleriniz görevde kalmak için her türlü naneyi yesin ...bu tayfayı haram hak yemeyen kurum içindeki müfettişler görüyor zamanı gelince çok güzel soruşturulacaksınız.....

Kont
Kont @İdareee - 3 hafta Önce

Takiye yaparak aslında siyasi düşüncesi farklı görüşten olan bölge müdürü eyyamcılıkta sınır tanımıyor..

Hakkı b
Hakkı b @İdareee - 3 hafta Önce

Ankara, Samsun, Antalya Bölge Müdürlerinden bahsettiniz sanırım...

Görevde tutan Merkez birliği yönetim kurulunu da gitmelidir
Görevde tutan Merkez birliği yönetim kurulunu da gitmelidir - 3 hafta Önce

Sayın F.P görevde tutan Merkez birliği yönetim kurulunu da görevden alınmalıdır. Kayyum atanacak inşAllah az kaldı nasıl Devlet denetleme kurulu yasası ise kayyum da atanacak inşAllah az kaldı biz istiyoruz ama Allah c.c. zamanı ve saatini daha iyi bilir.

Yeter
Yeter - 3 hafta Önce

Ak partiye nasıl oy kaybettiririm nasıl küçük düşüşürüm diye ellerinden geleni yapıyorlar..

ems
ems @Yeter - 3 hafta Önce

senin gibi kör particimi olacaklar yalaka bitirdiniz ülkeyi

Çiftci
Çiftci - 3 hafta Önce

Donumuzda gitti...

Kilot
Kilot @Çiftci - 3 hafta Önce

Senin kilot

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 3 hafta Önce

Kurumu ne hale getirdiniz. İslam ve Müslüman kimliği altında kurumu bitirdiniz. Kurumun personele değil adalete hakkaniyete hakka hukuka ihtiyacı var. Zararına satış yaparsın eyvAllah, siyasilere kurumu peşkeş çekersin eyvAllah, maaşının hesabını bilmezsin eyvAllah, hukuksuz atama yaparsın hukuksuz atanırsın eyvAllah, fetöcü dersin kimse yokmu derneğinin gömleğini giyersin eyvAllah, arkadaş bari İslamı karalama Müslüman bunları yapmaz bile bile haram yemez yedirmez... Allah ıslah etsin sizi.....


banner151

banner251