Tarım Şurası Temmuz ayına mı alındı?

Eylül ayında yapılması beklenen 3'üncü Tarım Şurasıyla ilgili olarak dün Tarım ve Orman il müdürlerine gönderilen bir yazı ortalığı karıştırdı. 

Tarım Şurası Temmuz ayına mı alındı?
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin imzasıyla gönderilen yazıda, 3’üncü Tarım Şurası’nın açılış toplantısının 17 Temmuz’da Orman Genel Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacağı duyuruldu. 

Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in yazısında, bununla ilgili olarak il müdürlerinden toplantıya bir kadın ve bir erkek çiftçi ile katılmaları istendi. 

Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in yazısı, Eylül ayında yapılacağı duyurulan 3’üncü Tarım Şurasının 17 Temmuz’a alındığı şeklinde değerlendirilirken, sektörün ise bu karardan haberinin olmaması dikkat çekti. 

Söz konusu yazıda 17 Temmuz’da yapılacağı duyurulan toplantıyla ilgili olarak 'Eylül ayında yapılacak 3’üncü Tarım Şurası’nın ön hazırlık toplantısı' gibi bir ibarenin geçmemesi “Tarım Şurası sessiz sedasız, sektöre danışılmadan Temmuz ayına alındı” şeklinde yorumlandı. 

81 Tarım İl Müdürlüklerine gönderilen yazı sonrası sektör, Eylül ayında yapılması planlanan 3'üncü Tarım Şurası'nın tarihinde bir değişikliğe gidilip gidilmediğiyle ilgili olarak Bakanlıktan konuyla ilgili olarak bir açıklama bekliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

inşAllah milli birlik projesi ile ilgili olumlu bir karar çıkar ......

Tarımcı
Tarımcı @misafir - 2 yıl Önce

TMO, tigem, tarım kredi tek çatı altında hizmet vermelidir.

Tarımda birlik
Tarımda birlik - 2 yıl Önce

Tüm tarım kuruluşlarının tek çatı altında toplanması gerekir milli tarım kooperatifi Fikri gayet yerinde bir karar

ömürmuratserdaroğlu
ömürmuratserdaroğlu - 2 yıl Önce

LANSMAN Toplantısı olmasın bu. Yönetmelikte Şûra nın nasıl yapılacağı açık bir şekilde yazıyor.

İsmilazımdeğil
İsmilazımdeğil - 2 yıl Önce

Haberi yapan kişinin niyetini sorgulamak daha doğru olur sanırım. Resmi yazı elinde olduğuna göre evrağın alt kısmında yer alan bilgi için irtibata geçilecek kişiyi arayıp durumun aslını ilk elden öğrenmek varken, buradan çığırtkanlık yaparak Bakanlıktan açıklama bekliyoruz yaklaşımı ya kötü niyet yada tamamen işbilmezliktir. Yönetmelikte Şuranın nasıl gerçekleşeceği açıkça yazıyor, bu tanıtım toplantısı okuduğunu anlayabilene!

ömürmuratserdaroğlu
ömürmuratserdaroğlu @İsmilazımdeğil - 2 yıl Önce

sayın ismilazimdegil Haberi yapan kişinin niyetini sorgulamaya gerek yok çünkü niyeti çok açık belli.

Bad BOy
Bad BOy - 2 yıl Önce

Sizin Bakanlık ve Kurumlarla Sorununuz ne . Bence Tarımdan Haber Devlet karşıtı içerikler paylaşmakta ve bakanlık ve tarım kurumlarına asılsız yalan asparagas itamlarla zarar vermektedir...

Doğrucu Davut
Doğrucu Davut @Bad BOy - 2 yıl Önce

Kesinlikle öyle dostum. Anlaşılan bu siteyi Vatan Hainleri kurmuş.

TKK
TKK @Bad BOy - 2 yıl Önce

Gerçek olan bir şey Tarımdan Haber olarak sürekli Tarım Bakanlığını ve Tarım Kuruluşlarını eleştiriyor çiftçiye halkı yalan haberlerle etkilemeye çalışıyorsunuz. Hatta haddinizi aşıp Bakana hakaret ediyorsunuz .iğneleyip kötü gösteriyorsunuz . Yıllarca emek verilen üzerinde çalışılan büyük bir projeden her adımı hesaplanmış ÇÖZÜM olacak buprojeyi kötülüyorsunuz . Hlak da yemiyor . Sebebi Muhalefet partisi yanlısı olmanız ....

Tarımdan Haber
Tarımdan Haber @Bad BOy - 2 yıl Önce

Tarım Bakanlığında Tarım Şurasıyla ilgili yapılacak toplantının duyurusunu bile anlaşılır bir şekilde yazamayanları eleştireceğiniz yerde bunu haber yaptığımız için biz devlet karşıtı oluyoruz öyle mi? Bırakın Bakanlığı bizi eleştirirken bile ismininizi yazmaktan imtina ediyorsunuz sonrada vatan perver! olarak bizim niyetimizi sorguluyorsun!

Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

TİGEM TMO tarım kredi artık ozelleşme kapsamına alınmalı ve devlet de sırtındaki yükten kurtulmalıdır

Doğrucu Davut
Doğrucu Davut @Misafir - 2 yıl Önce

"TİGEM TMO tarım kredi artık ozelleşme kapsamına alınmalı" diyen VATAN HAİNİDİR.

Çiftçi
Çiftçi @Misafir - 2 yıl Önce

Tarım kredi kooperatiflerinin Türk çiftçisinin malı olduğunu bilmeyecek kadar misafirsiniz kooperatifin ne olduğunu öğrenmek lazım önce Bakanlıkla hiç bir bağı olmayan (denetim dışında ) kooperatifi böyle bir projeye dahil etmekle kimlerin yönettiğini açıkça gösteriyor lütfen mülkiyet hakkına saygı

Vergi mağdurları
Vergi mağdurları @Misafir - 2 yıl Önce

Kesinlikle zarar eden tüm kurumlar özelleştirilmeli buna çaykurda dahil,birileri para kazanacak diye neden 70 milyon insanın sırtına vergi yükü bindiriliyor Zarar ediyorsa sat gitsin o kadar kar eden kurumlar satıldı ki neler neler

İsmi cismi bırak söylenene bak sen
İsmi cismi bırak söylenene bak sen - 2 yıl Önce

Habercilik doğruluğu teyit edilmiş bilgileri kitlelere aktarmaktır. Yorumlar ve çıkarımlar üzerinden ortalığı velveleye vermek değil! Sizin elinize böyle bir resmi yazı geçtiğinde veya Tarım Şurası öne alınmış söylentisi kulağınıza geldiğinde, bunu insanlara duyurmak için teyit etmek zorundasınızdır. Ben yazayım bakanlık beni arasın bulsun aslını anlatsın yaklaşımı kabul edilemez. Bakanlıkta ilgili kişinin numarasını arar Tarım Şurası önemi alındı diye sorarsınız, cevap evet ise öne alındı haberini yaparsınız. Sadece tanıtım toplantısı derlerse de Şura’nın tanıtım toplantısının haberini yaparsınız. Amacınız Haber yapmak mı, Bakanlık çalışanlarının yazım imla bilgisini masaya yatırmak mı yoksa sadece ortalık karıştırmak mı ayrımına varılamıyor. Bir de haber yaparken tüm sektör habersiz izlenimi yaratmışsınız? Tüm sektörle görüştünüz mü yoksa Tarım il müdürlüğündeki arkadaşınızı tüm sektör mü sanıyorsunuz? İsim sormuşsunuz yorumculara ismi mevkiyi bırakın, söylenen şeyin haklılık payına bakın siz! Mahalle dedikoducusu gibi haber yaparsanız gelecek yorumlara da katlanırsınız.

Okuyucu
Okuyucu - 2 yıl Önce

Bakanlık bünyesine Resmi yazışma kuralları ve hitap şekillerini bilmeyen birilerini getirirseniz sonuç böyle olur. Gerçekten yazıyı okuyunca "III. Tarım Şurası açılış toplantısı" diye bahsetmesi, sanki toplantının belirtilen günde başlayacağını anlamını yüklemektedir. Bunun yerine "III. Tarım Şurasına hazırlık toplantısı" dese herkes anlardı. Şunu sormadan geçemeyeceğim, acaba bu yazıyı kaleme alanların konudan haberleri var mı?

Doğru Okur
Doğru Okur @Okuyucu - 2 yıl Önce

Okuyucu, sen de okuduğunu anlamamışsın be :)

ofbeee
ofbeee @Okuyucu - 2 yıl Önce

isterseniz ısındırma toplantısı desinler
o zaman anlamayanlarda alarmı dersin


banner151

banner251