Tarım Kredi’den çiftçiye bilinçli tarım çağrısı!

Çiftçinin en temel sorunu olan yüksek faize bir çözüm bulunamazken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, çiftçiye bilinçli tarım çağrısında bulundu. 

banner255
Tarım Kredi’den çiftçiye bilinçli tarım çağrısı!
banner200

GÜBRETAŞ’ın iyi tarım uygulamalarını yaygınlaştırma kapsamında düzenlediği örnek uygulamalardan biri de Niğde’de patates tarlasında yapıldı.

Niğde’deki model üretim alanı çalışmasında da toprak analizi sonuçları, arazi yapısı ve iklim şartları gibi tarımsal üretimi etkileyen faktörleri dikkate alarak geliştirilen bitki besleme programı uygulandı. Bu uygulamaların sonucunda hem verim hem de kalite açısından ülke ve bölge ortalamasına göre daha yüksek bir sonuç elde edildi.

GÜBRETAŞ uzman ziraat mühendislerinin oluşturduğu bitki besleme programıyla Niğde’de önder üreticiye ait 14 dekarlık alanda yapılan deneme ekiminin sonuçları, düzenlenen Hasat Günü etkinliğinde paylaşıldı. Merkeze bağlı Hasaköy’de gerçekleştirilen etkinliğe Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve aynı zamanda GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı ile bölgedeki kooperatif yetkilileri, ziraat mühendisleri ve önder patates üreticilerinden oluşan tarım paydaşları katıldı.

Bilinçli tarımı yaygınlaştırmamız gerekiyor

Programda konuşan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Poyraz, artan nüfusla birlikte tarımda verimliliğin daha önemli hale geldiğini vurguladı. Poyraz, “Verimlilik ve kalite konusu, sadece çiftçilerimiz için değil, sektörümüz ve ülkemiz için de önemli bir nokta… Son yıllarda hızla gelişen Türkiye tarımının, milli ekonomiye katkısını artırmak için mutlaka daha yüksek verim elde edilmesi ve kalitenin artırılması gerekmektedir. Bunu sağlayabildiğimiz takdirde, siz üreticilerimiz patatesten ve diğer ürünlerden daha fazla gelir elde ederken, tarım sektörünün dünyayla rekabet gücü de artacaktır” dedi.

Tarımda en önemli konulardan birinin toprak sağlığı olduğuna dikkat çeken Poyraz, “Toprak sağlığını koruyabilmek için bilinçli tarımı yaygınlaştırmamız gerekiyor. Bilinçli tarımın en önemli adımı ise önce toprak analizini yaptırmakla başlıyor. Bu amaçla hem Tarım Kredi Kooperatifleri’nin hem de iştirakimiz GÜBRETAŞ’ın ziraat mühendisleri, Türkiye’nin her yerinde bilinçli tarım konusunda üreticilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir” diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 17:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sivas Bölge Çalışanı
Sivas Bölge Çalışanı - 2 yıl Önce

Mustafa Altunok görevden alınmalı!! İşinin ehli müdür istiyoruz. Siyasilerin peşinden koşan ye kürküm ye mantığıyla ona buna yağcılık yapan müdür istemiyoruz !! Hani diyorsunya beni siyaset getirdi diye yaptıkların ortaya çıkınca siyasette götürecek!!

Trabzon içinde gecerli
Trabzon içinde gecerli @Sivas Bölge Çalışanı - 2 yıl Önce

Aynı hesap rotasyon değişmeli....baştan sona dedikodu

Malatya Yolsuzluğu
Malatya Yolsuzluğu - 2 yıl Önce

Mustafa Altunok yaptıkların yanına kı kalacak sanıyordun şimdi hesap vakti sayın genel müdürümüze buradan sesleniyoruz gerekenin yapılmasını bekliyoruz.

Malatyalı Çiftçi
Malatyalı Çiftçi @Malatya Yolsuzluğu - 2 yıl Önce

Malatyada çiftçiyim bölgede kimse yüzümüze bakmıyor müdür zaten kibirinden yanına yaklaşılmıyor şimdi sivasa gitmiş Allah Sivaslı çiftçilere yardım etsin

Kayadibi tkk
Kayadibi tkk - 2 yıl Önce

Ula oğuz sende kime yalakalık yapacağını şaşırdın önce ismail idi simdi hangisi anlayamadık bu kadar takla takla seviyorsan beni at bi takla

Saka ile Arpa
Saka ile Arpa - 2 yıl Önce

Poyraz esti,
Saka uçtu,
Arpa bitti,
Bu vicdansızları Allah’a havale ediyorum...

Sırat köprüsü seni bekliyor olacak lar
Sırat köprüsü seni bekliyor olacak lar @Saka ile Arpa - 2 yıl Önce

İftira ise bunu unutma helallik nasıl alırsın veya verir ler orada hesap burası gibi olmaz tahminim

ARTIK KİMSE İNANMIYOR, KENDİSİ BİLE
ARTIK KİMSE İNANMIYOR, KENDİSİ BİLE - 2 yıl Önce

SN:F.P İLK ATANDIĞINDA İŞTE BU DEMİŞTİ HERKES. ANCAK, PARA VE MAKAM HIRSINA, NEFSİNE DUR DİYEMEDİ. ŞİRKET G.MÜDÜRLERİNİN YANLIŞLARINA BOYUN EĞDİ, EZİM EZİM EZİLDİ. VELHASIL BUNDAN ÖNCEKİ G.MüDÜRLER GİBİ F.P DE SONUNU BEKLİYOR. ŞU BİLİSİNKİ ÇIFTÇİNİN HALİ NE POYRAZ, NE YUMAKLI, NE DİĞER TKK GENEL MÜDÜR YARDIMCILARI NE DE DİĞER ŞİRKET G.MÜDÜRLERİNİN UMURUNDA DEĞİL. BUNLARIN ARASINDA SADECE ŞİRKETLER VE PARA KONUŞULUR. ÇİFTÇİYİ ÖNE ALAN HİÇ BİR PROJELERİ OLMAMIŞ VE OLMAYACAKTIR. ÇİFTÇİ BUNLARIN ASLA UMURUNDA DEĞİL. ALLAH AŞKINA BİLİNÇLİ GÜBRELEME KİM BUNLAR KİM, KARGALAR BİLE GÜLER. KONUŞMALARINDA HANGİ GÜBREYİ KULLANMIŞLAR, GÜBRELERİ BİLE BOZUK. YA ÇAMUR, YA TAŞLI TOPRAKLI ÇIKAR, YADA İÇERİK TUTMAZ. TORBALAMAYI ETİS GİBİ ÖZEL ŞIRKETE YAPTIRILAN GÜBREDEN NE HAYIR, ÇIFTÇI TARTSIN BAKALIM TORBALAR KAÇ KİLO, EKSİKMİ FAZLA MI. SİZE TAVSİYEM YOK BİLİNÇLİ GÜBRELEME VS ÇIKMAYIN BASIN ÖNÜNE, REZİLLİĞİNİZ DÖKÜLÜR GÖZLER ÖNÜNE. SUSUN VE SONUNUZU BEKLEYİN.

Fahrettin gene yurtdışında
Fahrettin gene yurtdışında @ARTIK KİMSE İNANMIYOR, KENDİSİ BİLE - 2 yıl Önce

Gene ortalarda yok bizimkisi. Atmış yurt dışına kendini, eeee içerde yapacak bişeycik kalmadı nasılsa. Herşey hallolldu. Çiftçinin hali kebap:)))

Sormak ayıp değil
Sormak ayıp değil - 2 yıl Önce

TkYem fabrikalarını kontrol eden biri var mıdır??? Öncelikle Satışlar geçen sene bazlı ve daha önceki yıllar bazlı ne kadar düşüş yaşamıştır??işletme giderleri ve hammadde stok maliyetleri takip edilmekte midir?? Satış düşüşlerinin sebebi hayvan sayısı karşılaştırması ve diğer özel sektör satışlarına bakılarak mı değerlendirilmektedir? Yoksa satış düşmeleri ülke hayvancılık krizine bağlı denilerek mi geçiştirilmektedir?? İki ucu ..k lu değnek misali olan melas dosyası ne durumda??sivas şube müdürü iddiaları doğru mudur??yatırımlarda makina ihale sözleşmeleri sözleşmeye girecek olan iş başı ödeme miktarları sebebi ile düşündürüyor mu? Urfa için makina alımına mevcut mali yapı ile çıkılabilecek mi?? Yıllardan beri ödemesi yapılan prim ödemeleri hf nin ikinci yılında da ödenemeyecek mi? İştirakimiz için bilgi ışığı olan danışmanlarımız görevlerine devam etmekte midir??şubelerde hammadde stok sayımları doğru mudur??bunları İştirak yöneticilerimize sorduk.. Şimdi Fahrettin beye; sayın genel müdür bir sevdadır çıktın bakanlık beklentisine ya işte bu noktada sizi uyarayım.siz dediniz ki beni reis gönderdi kimseyi takmam bakana da racon kestin çeşitli vesilelerle güzelllll..sonra bir taraftan da diyorsun ki Pakdemirli berat ile yakın görünüyor.olası kabine değişiklerinde beratın etkisi büyük diye berat-pakdemirli bağının kuvvet derecesini düşünüyorsun.hepsini iyi güzel düşün ama seni bu yem deki arkadaşın yiyecek demedi deme

Sormak Ayıp Değil
Sormak Ayıp Değil @Sormak ayıp değil - 2 yıl Önce

TK Yem de H.Fehmi Kınay Tarım Bakanlığı eski Genel Müdürü Ismail Kemaloğluna yemle ilgili ne danışıyor! Kemaloğlu nun yem konusunda ne deneyimi var. Kemalogluna danışmanlık adı altında ne kadar ücret ödeniyor! Kemaloğlu nun TK Yemle ticari ilişkisi varmı, Kınay, Kemaloğlu ve F.P arasında dönen ilişki nedir!!

Sormak Ayıp Değil
Sormak Ayıp Değil @Sormak ayıp değil - 2 yıl Önce

Sadece TK Yemmi, Gubretas batık iki milyar borçlu, yıllardır stokları sayılmamış, miadı geçmiş milyarlarca liralık stok. Çankırı Lıdaş kaybolan 9 bin ton arpa ne oldu, Tareks Havanciligin Fetöcü firmayi kurtarmak için arazi kiralaması adı altinda aktarilan paralar, Tarnet davası sümen altı, Tarkim Devletin yasakladığı ilaçlar zavallı çiftçiye satıldı. Müfettişler, Tarım Bakanı nerde? Neden incelenmiyor. Genel Müdürü çökerten ekip Yumaklı, Hasan Fehmi, Tatlı, Derin, Bülent, Bağcı, Ateş Saka bunlar çetenin başları..

S filiz
S filiz - 2 yıl Önce

Masanın başında çiftçi lık yapmayı n

Millet enayi mi?
Millet enayi mi? @S filiz - 2 yıl Önce

300 trilyon zarar ettirdikleri Gübretaş'ın Y.K Başkanı, yanına şirket genel müdürü ile mi demiş bu lafları? Tek soru 2018 yılı yönetim gideriniz kaç trilyon lira?

Balıkesir tk yem
Balıkesir tk yem - 2 yıl Önce

Hasan fehmi bey başıkesir yem fabrikasında olanları neden kapattınız dahası doğan erdoğan Boğazlıyan fabrikada milyon liralık yemleri ne yaptı oradaki bu olayı neden görmüyorsunız dahası diğer fabrikalardakiler neler oluyor neler doğan efendi ömer efendi ohhh ne güzel Boğazlıyan fabrikadaki doğan erdoğanın bayağını açıklasında görelim birde orda gnl mdr yrd Fahrettin bey bakan bey görün bunları bir fabrikada mısırcıklar diğerinde arpacıklar günahsızlar istifa ettiriliyor kendilerinin olaylarını kapatmak için müfettişleri göreve çağırıyoruz kimin ne yaptığı varsa çıksın


banner151

banner251