Tarım Komisyonu başkanı belli oldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yeni dönem komisyon başkanları belli oldu.

Tarım Komisyonu başkanı belli oldu
banner200

Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Başkanlığına AK Parti Kars Milletvekilli Yunus Kılıç seçildi.

Yunus Kılıç Kimdir?

Yunus Kılıç, 1 Ocak 1965'te Kars'ta doğdu. Veteriner Hekim, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesini bitirdi. Doktorasını Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde yaptı.

Kafkas Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 2000'de yardımcı doçent, 2003'te doçent, 2008'de profesör oldu. Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesinin kuruluşunda, Kars ve Kafkas Üniversiteleri Kalkınma Vakfının kuruluş çalışmalarında ve yönetiminde bulundu. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan hastalıkları ve yetiştiriciliği, arı hastalıkları ve yetiştiriciliği, balık hastalıkları ve yetiştiriciliği, hayvan beslenmesi ve beslenme hastalıkları ile insanların paraziter hastalıkları konularında yayınlanmış 70'ten fazla makalesi bulunmaktadır.

İleri düzeyde İngilizce bilen Kılıç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarım kredi kooparatif
Tarım kredi kooparatif - 3 yıl Önce

Yahudi mantığı ile çalışıyor. Çiftcinin elindeki nasıra bakmayan işlerine gelince biz resmi kurumuz çünkü plaka resmi işlerine gelmeyince biz özel iz diyor lar çiftciyi soyan sömüren Tkk. Battık gittik allah aşkına kapattın yada tamamen devlet bunu kendine bağlansın meclis in karar ları resmi gazete ye göre değil kendi kafalarına göre iş yapıyor lar.

- 3 yıl Önce

Yunus hoca cok kaliteli ve degerli bir siyasetçi kendini tarım Bakanı olarak görmek isterdim başarılar dilerim

banner151

banner251