Tarım Bakanlığında sistem yeniden mi yazılacak? Hacklenme sonrası şok iddia!

Tarım ve Orman Bakanlığında sistem yazılımı yeniden mi yapılacak? Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Ak Parti’nin İstanbul siyasetinde önemli aktörlerinden olan bir isme yakın bir yazılım firması ile görüştüğüne yönelik iddialar Bakanlık kulislerini hareketlendirdi.

Tarım Bakanlığında sistem yeniden mi yazılacak? Hacklenme sonrası şok iddia!
banner200

ÖZEL HABER / Bilgi İşlem Daire Başkanı Recep Gülnar, sessiz sedasız görevden alınırken, yerine yine aynı Daire Başkanlığında Donanım Daire Başkanı Tansu Erol getirildi. Tarım ve Orman Bakanlığında sistemin hacklenmesiyle birlikte sıkıntılı günler yaşanırken, Bilgi İşlem Daire Başkanının sessiz sedasız değiştirilmesi dikkat çekti.

Diğer yandan Bakanlıkta sistem yazılımının değiştirilmesi için bir arayışa girildiğine yönelik iddialar gündeme gelirken, bu konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece ile birlikte İstanbul’da bir yazılım firması ile görüştüğüne yönelik iddialar, Bakanlık kulislerini de hareketlendirdi. Bakanlıkta sistem yazılımlarının tamamının da yoksa belli bir parçasının mı değiştirileceği bilinmezken, görüşülen yazılım firmasının İstanbul siyasetinde Ak Parti’nin önemli aktörlerinden olan isme yakın kişiler olduğu ifade ediliyor. 

Bakanlık kulisleri bu iddialarla çalkalandığı bir dönemde Bilgi İşlem Daire Başkanlığında yapılan değişiklik anlamlı bulunurken, sistem yazılımı için çok uçuk rakamların konuşulması da ayrı bir tartışmayı beraberinde getiriyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021, 17:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
İstanbul'da ki Akp Aktörünü merak ettim şimdi...
İstanbul'da ki Akp Aktörünü merak ettim şimdi... - 2 hafta Önce

Buradaki Tarım Bakanlığındaki aktörlerin yüzde doksanı AKP'li olmayan ama AKP aktörü kişiler. Kör cahil halimle ben bunların kendileri ve eşrafından AKP ye oy çıkmayacağını biliyorum. Çünkü AKP bunlara tamamen zıt .AKP Tarım Bakanlığında kendine hizmet etmiyor ama nereye neye hangi Siyasete hizmet ediyor, kimden oy almayı planlıyor anlamış değilim.

Ulvi yar
Ulvi yar - 2 hafta Önce

Acaba kim yok etti? Fetö cüler bazı belgeleri yok mu etti garip değil mi? Yoksa ortaya çıkacak yolsuzluklarımı kökünden hallettiler. Bunca bakanın vukuatlı danışmanları varken normal değil mi? Vay vay......... çok şaibeli konular temizlendi mi böylelikle. İşte bakanlığın vay vay vay haline.... utanç verici...

Personel
Personel - 2 hafta Önce

Bakanlik o kadar personeli boşunamı istihdam ediyor. Bir bilgisini koruyamayacaksa yada yazılımını yapamayacaksa kapatın gitsin

Adımı Soyadı mı soran olursa seve seve söylerim
Adımı Soyadı mı soran olursa seve seve söylerim - 1 hafta Önce

Sayıştay Denetçisi Bakanlıkta;
En ufak hizmet alımlarının görülmeyen yerlerine baksınlar neyin içine ney koyulmuş.
Hizmet aracımı makam aracımı araçlara baksınlar. Kimler neler taşınıyor ona bakılmaz.
Hangi sınıf ehliyetle hangi sınıf servis aracı kullandırılıyor bakılmaz.
Adam Fetö artığı mı yetkin yeterlimi bakılmaz. Özellikle Fetö artığı isen fiilen hâlen birilerine cemaatler olur sol örgütler olur itaat etmeye devam ediyorsan tam aranılan adamsın.
Bu ülkede ülkeye karşı 15 Temmuz diye bir darbe kalkışması oldu. 15 Temmuz darbesine Fetö ve Fetövari yapılanmalara KARŞI isen; yandın mahverediyorlar seni hükümette sana karşı bakanlık bürokratlarıda sana karşı herkes karşı. Fetö ve Fetövarilere sen onlar sana zaten karşı. Tıkanmış durumdayız.

Anonim
Anonim - 1 hafta Önce

Görevden alınan Daire Başkanını ve ona yakın firmaları da araştırsınlar. Yada sistemin neden hacklendiğini yada Recep Bey in imzaladığı işleri yada vekillerini.

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

UYAP ve MEBBİS kim yazdıysa ona yazdırın.

Gariban Memur
Gariban Memur - 1 hafta Önce

Eskiden Arşivlerde yangın çıkardı. Artık Yazılımlar yok ediliyor. İşçi Maaş sistemi çökmüş, maaşlar yapılamıyormuş..

gurkan
gurkan - 1 hafta Önce

ilerde hesap sorulduğunda hesap vermek için gerekli belgeler yok edilirse ne olacak. o kadar firma kayırıldı ki, mevzuata uygun olmadan, bir gün hesap verecekler umudumu dahi yok etti bu hack işi. artık şeffaflık vakti


banner151

banner251