Tarım Bakanlığı açıkladı: Türkiye saman ihraç ediyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı, hazırladığı kitapçıkla saman ithalatına yönelik iddialara cevap verdi. 2019 yılında sadece 150 kilo saman ithal edildiğine dikkat çeken Bakanlık, Türkiye'nin saman üretiminde kendine yeterli durumda olduğuna işaret etti.

Tarım Bakanlığı açıkladı: Türkiye saman ihraç ediyor!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı, tarım ve hayvancılıkla ilgili gündeme gelen iddilara cevap vermek amacıyla 33 sayfalık bir kitapçık hazırladı. Vatandaşın doğru ve güvenilir bilgiye ulaşması iddiasıyla hazırlanan kitapçıkta, gündeme gelen iddialar 33 başlıkta cevaplandırıldı. Saman ithalatına yönelik iddialara da cevap verilen kitapçıkta, Türkiye'nin saman üretiminde kendine yeter durumda olduğu kaydedildi. 

SAMAN ÜRETİMİNDE KENDİMİZE YETER DURUMDAYIZ

'Kamuoyunda Gündeme Gelen Asılsız İddialar ve Gerçekler' kitapçığında ülkenin saman üretiminin yıllık 25 Milyon ton olduğu, hayvancılıkta ise 15 milyon ton saman tüketildiği kaydedildi. Geri kalan miktarın ise kâğıt endüstrisi, mantar yetiştiriciliği ve hayvan altlığı olarak kullanıldığına dikkat çekilen kitapçıkta, "2019 yılı itibari ile ithal ettiğimiz saman sadece 0,15 ton olup toplam üretimimiz yanında kıyaslanamayacak kadar küçük bir miktardır" denildi. 

7 BİN TON SAMAN İHRAÇ ETTİK

Türkiye'nin bu yıl itibariyle saman ihracatçısı konumunda olduğu, yıl içinde bu zamana kadar 7 bin 370 ton saman ihraç edildiği ifade edildi.

'Kamuoyunda Gündeme Gelen Asılsız İddialar ve Gerçekler' kitapçığınının tamamına ulaşmak için tıklayın... 

Revize Baskı Kontrol.pdf

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkiyeli
Türkiyeli - 2 yıl Önce

Sizin yatacak yeriniz yok valla bu ülkenin üreticisi size ne yaptı bu saman ihracatı yaptık demeci şaka olsa gerek eğer şaka değil gerçek ise Allah sizin yüzbin defa versin

Selo
Selo - 2 yıl Önce

Yandı hayvan üreticileri saman 1 tl ye çkar artık

civtçi
civtçi - 2 yıl Önce

Civtçi için ikna edici veya olmadı civtviyi bitirildi iddiasına karşı çıkarılmış bu kitabcığı sadece kendinizi inandırsıníz gülünç duruma duserdiniz , çünkü bu kitapçıkta yazılan her kalem bugünkü tarım ve hayvancılık ile uğraşan kesiminin gerçek yüzünü kesinlikle yansıtmıyor yazık etmeyin ülkenin paralarına böyle saçma sapan kitap falan yazarak insanlara kendininizi inandırmak için,bu ülkede üretici civtçi yazdıklarınızın gerçek olmadığını yaşayarak görüyor sevgili tarım bakanı kardeşim

Boş
Boş - 2 yıl Önce

Üretici hayvanını kestiremiyor et ithal ediyoruz, üretici saman bulamıyor saman ihraç ediyoruz. Anlamadım

İzmirli
İzmirli @Boş - 2 yıl Önce

Bedavaya hayvan almak isteyen varsa yassin

Hamamcı tefik
Hamamcı tefik - 2 yıl Önce

Hamam tası gümüşten yeni geldik ....... Çillliiiii..

Kayserili
Kayserili - 2 yıl Önce

Madem saman yeterli duzeyde samanın tonu neden 600 650 tl ye kadar çıktı 21 yaşında buyukbaş hayvancılık la uğraşıyorum aynı zamanda okuyorum ama ikisinin de ucu boka çıkıyor 6 7 sene once mal ucuzdu tamam ama yemde ucuzdu şimdi yem ikiye hatta 3e katladı ama malın fiyatında yukselme yok dışarıya göz dikiliceğine bence ülkedeki hayvancılığı bi gözden geçirin

Süleyman Turna
Süleyman Turna - 2 yıl Önce

Tekirdağdan balıkesire ihracatmı oluyor acep

Destan Banev
Destan Banev - 2 yıl Önce

VAllaha Saman balyesi yiyen inek kalmadı. Bütün inekler (((yada hayvanlar demeliyim))) para balyesi yiyor. Saman balyesinden söz eden kim?


banner151

banner251