Tarım Bakanı: Çiftçi TMO'yu değil serbest piyasayı tercih etti!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TMO'nun çiftçiden ne kadar ürün aldığını açıklamadı. Pakdemirli'nin ürün alımında uygulanan çarpık politikanın ortaya çıkmaması için TMO'nun çiftçiden aldığı ürün miktarını açıklamaması dikkat çekti.

Tarım Bakanı: Çiftçi TMO'yu değil serbest piyasayı tercih etti!
banner282

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesini yanıtlayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TMO'nun ürün alımıyla ilgili itiraf gibi bir açıklamada bulundu. Gürer'in, 'Toprak Mahsulleri Ofisi, bu yıl çiftçimizden ne kadar arpa, buğday, mercimek almıştır?' sorusuna cevap veren Pakdemirli, şunları kaydetti:

ÇİFTÇİ TMO'YU DEĞİL PİYASAYI TERCİH ETTİ 

"TMO hububat alım fiyatları 17 Mayıs 2021 tarihinde açıklanmıştır. 2021 yılında yaşanan tarımsal kuraklığa bağlı olarak piyasa fiyatları TMO alım fiyatları üzerinde oluşmuş bu kapsamda üreticilerimiz ürünlerini ekseriyetle serbest piyasada değerlendirmeyi tercih ettiklerinden TMO'ya ürün arzı normal yıllara göre daha düşük seviyelerde gerçekleşmiştir

TBMM'YE TMO'NUN ÜRÜN ALIM RAKAMLARI VERİLMEDİ!

Bakan Pakdemirli'nin TMO'nun çiftçiden ne kadar ürün aldığının rakamsal bilgisini vermemesi ise dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2022, 12:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol
Senol - 4 ay Önce

Çiftçiye yapmadığınız işkence kalmadı, sonuç bakacağız.

Osman GÜNEŞ
Osman GÜNEŞ - 4 ay Önce

Yalan sende 10 numara, üretimi bitirdiğin gibi Reiside bitirdin. Reis seçimlerde senin zararını haddinden fazla görecek.

Bence yabancı ülkelerin bakanlarının yapamadığını siz yapıyorsunuz. Her şeyi ithale başladın bu sizin yabancı ülke tarım ve hayvancılığını ne denli tesdeklediğinizi çok iyi gösteriyor bakan bey. Fetö boğdu sizi galiba.

Ali dag
Ali dag - 4 ay Önce

Piyasadan daha iyi fiyatmiverdinde üretici sizi tercih etmedi bir cumhur baskanina çiftçiye en iyi fiyat verdik deyip yalan soylettiniz verdiğimiz oylarihelallesmeden nasıl olucak

EMRE
EMRE - 4 ay Önce

AYLAR ÇOK ÇABUK GEÇİYOR,BU DÜZENİN HESABINI SORACAK BİRİ ÇIKACAK ELBETTE,O ZAMAN ÜLKEDEN KAÇMAKTAN BAŞKA ÇARENİZ KALMAYACAK,BU ARADA TMO NUN TÜİK TEN NE FARKI VAR,LÜZUMSUZ İŞLETMELER,BİRİ İTHALAT İŞİ YAPAR,DİGERİ HAK YEMEK İÇİN YALAN SÖYLER,BAKALIM NASIL ALLAH' A HESAP VERECEKSİNİZ DESEM ALLAH'I OLAN İNANAN ADAM MİLLETİNE BUNU YAPMAZ.

GÖZÜ AÇILAN AKP Lİ
GÖZÜ AÇILAN AKP Lİ - 4 ay Önce

REİS Mİ, KORSAN GEMİSİNDE'DE REİS VAR,GELİYOR GELMEKTE OLAN,AYLAR TEREYAĞI GİBİ ERİYOR,BU ÜLKEDE CHP GİBİ REİSİN DE 50 SENE ESAMESİ BİLE OKUNMAYACAK,SEČİM YAKIN,BU REİZ İÇİN AİLEM DEKİ HERKESE OY VERMEZSENİZ HAKKIMI HELAL ETMEM DEDİM,ŞİMDİ YÜZLERİNE BAKAMIYORUM,YAZIKLAR OLSUN BENİM GİBİ BİR İMAM HATİPLİYE BUNLARİ SÖYLETTİRDİ,O GİDİP CEMAATÇİLER İLE KOL KOLA GEZSİN.

EMRE
EMRE - 4 ay Önce

İSTİFA ETTE MİLLET KURTULSUN,YOKSA HESAP VEREMEYECEN PAKIDEMİRLİ

sarayın uşağı rütük
sarayın uşağı rütük - 4 ay Önce

bugün tayyibi sevmek mecburiyetinde siniz kanununu gerçekleştiren tüiki gördüm...ama ben tayyibi sevmiyorum nefret ediyorum ....o bir akplilerin cumhurbaşkanıdır tarafsız değildir tarafsız olmayan cumhurun başı olamaz....asla onu sevmiyorum gün gelecek oradan inecek...adam hem polis hem savcı hakım jandarma rütük tüik bu nedir bu nasıl ülkedir kuzey kore yaptılar türkiyeyi yazıklar olsun rütük başkanı sana verdiğim vergi haram olsun kalar kusarsın inşAllah bizlerde görürüz