Şeker Fabrikaları teklifi reddedildi

Meclis başkanlığı, 14 şeker fabrikasının ihalelerinin incelenmesi için özel komisyon kurulmasını isteyen CHP'nin teklifini reddetti.

Şeker Fabrikaları teklifi reddedildi
banner200
banner217

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 22 Şubat'ta başkanlığa başvurarak siyasi partilerden ve STK üyelerinden oluşan bir komisyon kurulmasını talep etmişti.

CHP'li vekil, teklif verilen ihalelerin gözden geçirilerek satışın durmasını, geçimini sağlayan yerli üreticinin, vatandaşların ve esnafın mağduriyetinin önüne geçilmesini, fabrika işçilerinin belirsiz durumlarının ortadan kaldırılmasını ve olası ekonomik krizin önlenmesi amacıyla gerekli incelemelerin yapılabilmesini amaçladıklarını kaydetmişti.

Ancak AKP'li Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Tanrıkulu'nun talebini reddetti.

Ret yanıtında, Tanrıkulu'nun başvurusunun bir Meclis önergesi niteliğinde olmadığı belirtilerek özel komisyon kurulmasının mevzuat gereği mümkün olmadığı ifade edildi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
tahkim
tahkim - 3 yıl Önce

bu şeker fabrikalarının özelleştirilmesini kim istiyorsa, kim nemalanıyorsa, kim amerikaya peşkeş çeki yorsa, kim alkışlıyorsa, kim hala elde kalan bu büyük kaleyi yıkmak ve düşmanları ülkeye davet ediyor
sa allah bunları bildiği gibi yapsın. şekerime dokunma çiftçimi mutlu et.

banner151

banner251