Pensilvanya’da FETÖ elebaşısıyla poz veren Genel Müdürden Tarımdan Haber’e trajikomik suçlama! 

Bosna Hersek’ten ithal edilen kemiksiz ette 70 Cent’lik vurgun haberimize yönelik Tarım Kredi Kooperatifleri’nin iştiraki olan Tareks Hayvancılık Genel Müdürü Adem Tatlı’dan Tarımdan Haber'e trajikomik suç duyurusu! 

Pensilvanya’da FETÖ elebaşısıyla poz veren Genel Müdürden Tarımdan Haber’e trajikomik suçlama! 
banner200

Tareks Hayvancılık Genel Müdürü Adem Tatlı, 17 Kasım’da yaptığımız ve hayvancılık sektöründe büyük yankı bulan; Bosna Hersek’ten ithal edilen kemiksiz ette 70 Cent’lik vurgun başlıklı haberimizle ilgili olarak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iki ayrı suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. 

YETİŞTİRİCİLERİN GÖNDERDİĞİ FATURANIN YAYINLANMASINDAN RAHATSIZ OLDULAR 

Tatlı’nın suç duyurusunu, haberde kullanılan ithal etle ilgili faturayı gerekçe göstererek, şirket bilgilerini yasa dışı yollarla temin etme ve bu bilgileri basın yoluyla kamuoyuna ifşa etme, şirket yöneticileri hakkında iftira ve hakaret suçlarından dolayı kamu dava açılması talebiyle yapılması dikkat çekti.

70 CENTLİK VURGUNLA İLGİLİ KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPAMADILAR

Adem Tatlı’nın haberde gündeme gelen ve Bosna Hersek’ten yapılan et ithalatında Türkiye’nin aleyhine 70 Cent artmasına neden olan uygulama ile ilgili kamuoyuna hiçbir açıklama yapmadan, haberde yayınlanan ve yetiştiriciler tarafından Tarımdan Haber’e gönderilen faturayı gerekçe göstererek, Tarımdan Haber aleyhine suç duyurusunda bulunması dikkat çekti. 

PENSİLVANYA’DA FETÖ ELEBAŞI FETHULLAH GÜLEN’LE POZ VEREN ADEM TATLI’DAN FETÖ TAKTİĞİ SUÇLAMASI!

Diğer yandan Adem Tatlı’nın suç duyurusunda Tarımdan Haber’i FETÖ taktiği ile haber yapmakla suçlaması da trajikomik bulundu. Geçmişte milletvekili olduğu dönemde Ak Parti milletvekilleriyle birlikte Pensilvanya’da FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’i ziyaret ederek, poz veren Tatlı’nın gelinen noktada kamuyu ilgilendiren ve Türkiye’nin Bosna Hersek’ten yaptığı et ithalatını 70 Cent artmasına neden olan uygulamayla ilgili yaptığımız haberden dolayı Tarımdan Haber hakkında bulunduğu suç duyurusunda böyle ağır bir ithamda bulunması ilginç bulundu. 

70 CENTLİK VURGUNUN CEVABI VERİLEMEZKEN YARGI BASKI ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILIYOR!

Adem Tatlı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı iki ayrı suç duyurusunda geçen ifade aynen şöyle: “Haberciliği (!) yönetici görevden almak veya yönetici göreve getirmek amacıyla yapan, bu şekilde maddi menfaat temin eden, yıldırma ve sindirme politikaları ile geçmişte ülkemize ve milletimize ihanet eden bir kısım odakların taktiklerini hatırlatan bu ve benzeri haberlerin hukuk düzeni tarafından korunmaması gerekmektedir” 

70 CENTLİK VURGUNUN ORTAYA ÇIKMASINDAN RAHATSIZ OLDULAR!

Sözde Bosna Hersekli üreticileri desteklemek için yapılan ithalatta sözleşmeli üretim modelinin uygulanacağı iddia edilirken, sözleşmeli üretim modeli hayata geçirilmediği gibi Türkiye’nin yaptığı kemiksiz et ithalatının maliyeti de kiloda 70 Cent birden artmıştı. Bosna Hersek’ten 2019 yılından önce şirketler üzerinden 4.5 Euro’dan ithal edilen kemiksiz et, Tareks Hayvancılık’ın devreye girmesiyle birlikte 5.20 Euro’ya çıkmıştı. Tareks Hayvancılık Genel Müdürü Adem Tatlı’nın bu skandalın ortaya çıkmasından rahatsız olması ve yargıyı da baskı altına almak için Tarımdan Haber hakkında FETÖ taktiği haber yapmakla suçlaması tam bir trajikomik bulundu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 18:57
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
çiftçi
çiftçi - 9 ay Önce

bunlar görevdemi. türk çiftçisi niye bu hale getirildigi anlaşılıyor. sözün bitigi yer.

BAKALIM BU FOTOĞRAFIN ARDINDAN
BAKALIM BU FOTOĞRAFIN ARDINDAN @çiftçi - 9 ay Önce

FAHRETTİN POYRAZ ADEM TATLIYI GÖREVDEN ALACAK MI

Vallahi iş artık RTE DE
Vallahi iş artık RTE DE - 9 ay Önce

Sayın Başkanımız RTE başta yolsuzlukların ortaya çıktığı tarım kredi yem ve tarım kredi kooperatifleri merkez birliğine ve iştiraklerine el atmalıdır artık.

Fetö belası
Fetö belası @Vallahi iş artık RTE DE - 9 ay Önce

Gübretaşın maden sahası Fetöcü Koza Altına veriliyor, şartlar değişiyor, geri alınıyor ve şimdi hisselerden madenden daha fazla kazananlarla ilgili maklube yazıları okuyoruz. Ve bu adamlar Tkk idarecilerini ziyaret edip, Gübretaş yöneticileriyle içiçeler. Devlet bu işin üstüne gitmeli ve Fetö bu işte varmı yokmu açıklamalı.

Ibrahim kaya
Ibrahim kaya - 9 ay Önce

Beğenerek takip ediyorum

Can Tatlı!!
Can Tatlı!! - 9 ay Önce

Tarım Kredi Genel Müdürü böyle seçme arkadaşlarını nasıl güzel görevlere getiriyor pes doğrusu.

Agah var
Agah var - 9 ay Önce

Allah yardımcımız olsun Allah islah etsin

DOST
DOST - 9 ay Önce

NAMUS ŞEREF HAYSİYET ALLAH KORKUSU VİCDAN MERHAMET KUL HAKKI SÜNNET FARZ VS ANLAMLARI DEĞİŞTİMİ HANİ PANDEMİDEN DOLAYI

Dokunmayın Milletvekilime
Dokunmayın Milletvekilime - 9 ay Önce

Ya siz de az değilsiniz. Cukkalı maaşı hak etmek için o kadar da ilişki ağını kullanıp çalıştığı Kurumunun İştirakine en azından maaşını hak ediyor dedirtecek parayı da kazanmasın mı adamcağız(?) Hayvancılık şirketi ülkede nasıl atılım yapar? Çiftçiye nasıl daha ucuza kaliteli hayvan tedarik ederim gibi ufak tefek işlerle mi uğraşsın adamcağız(?) Yazıktır, ayıptır. Öküz altında buzağı aramanın alemi yok durduk yere. Brusellalı hayvanları ucuza yedik sayesinde... Daha ne olsun be yav, Kırklareli'nden Yozgat'a kolay mı hayvan sevk etmek? Tee Bosna Hersek'ten en cılız ve hasta hayvanları seçip getirmek kolay mı? Ya bu arada 250.000 Düve Projesi ne oldu benim başvurum vardı hala gelmedi

Vedat
Vedat - 9 ay Önce

Tarim Kredi Yemde sucsuz insanlarin tasfiye edilmesini benim yapacak bisey yok diyip el ovusturan DE ne oldu simdi asil yuzun ortaya cikti Allah hepinizden teker teker hesap soracaktir insAllah


banner151

banner251