Orman yangınları için alınan 1 jet uçağı ve 2 helikopter Tarım Bakanına makam aracı oldu! 

Orman yangınlarını gözetlemesi için Orman Genel Müdürlüğünün envanterinde bulunan iki helikopter ve 1 tane jet uçağı, asli görevlerinin dışında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından makam aracı olarak kullanılması dikkat çekiyor.

Orman yangınları için alınan 1 jet uçağı ve 2 helikopter Tarım Bakanına makam aracı oldu! 
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, başta Manavgat olmak üzere yurdun dört bir tarafından gelen yangın haberleri ülkenin ciğerlerini yakarken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ‘Envanterimizde yangın söndürme uçağı yok. İhaleye çıkıyoruz’ açıklamaları ise dikkat çekti. Diğer yandan Orman Genel Müdürlüğünün envanterinde bulunan yangın gözetleme uçak ve helikopterlerin asli işlerinin dışında Bakan Pakdemirli tarafından kullanılması da orman yangınlarında yaşanan çelişkiyi gözler önüne seriyor. 

YANGINLARI GÖZETLEMEK İÇİN ALINAN UÇAK VE HELİKOPTERLER BAKAN TARAFINDAN KULLANILIYOR 

Orman Genel Müdürlüğünün envanterinde yangın gözetleme aracı olarak 1 tane jet uçağı, iki tane helikopter bulunmasına rağmen jet uçağı ve helikopterlerin tamamen Tarım Bakanı Pakdemirli’nin emrine tahsis edilerek asli işlerin dışında kullanılması dikkat çekiyor. Yangın gözetleme helikopterleri genellikle Ankara’da hangarda bekletilirken, ihtiyaca göre Bakan Pakdemirli tarafından kullanılıyor. Yangın gözetleme uçağı da şehirlerarası programlar için Bakan Pakdemirli tarafından kullanılıyor. Son günlerde yurdun dört bir tarafında yangın çıkarken, yangınları önlemek ve erken mücadelede büyük önem taşıyan Orman Genel Müdürlüğünün envanterindeki yangın gözetleme uçak ve helikopterlerin asli işlerin dışında sadece Tarım Bakanı tarafından kullanılması manidar karşılanıyor. 

YANGIN SÖNDÜRME UÇAĞI ALAMIYORUZ AMA BÖLGE MÜDÜRLERİNİN HER BİRİNE 2 MİLYONLUK MAKAM ARACI ALIYORUZ

Diğer yandan Bakan Pakdemirli, envanterimizde yangın söndürme uçağı yok. İhaleyle karşılıyoruz açıklaması da geçtiğimiz aylarda Orman Genel Müdürlüğü tarafından Bölge Müdürlerinin kullanımı için alınan 2021 model Toyota jeep makam araçlarını akıllara getirdi. Son yıllarda orman yangınları bu kadar hassas bir duruma gelirken, bu yangınlarla mücadele etmek için yangın uçağı alınmazken, 28 Orman Bölge Müdürünün kullanımı için son model milyonluk Toyota Land Cruser Prado makam araçlarının alınması dikkat çekiyor. Orman Genel Müdürlüğünün, Bölge Müdürleri için aldığı yaklaşık 30 adet jeep için 60 milyon lira ödediği kaydediliyor.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 15:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cenk
Cenk - 2 ay Önce

Ormanlar sayın bakanımızın konforundan önemli mi, böyle haberler yaparak siz kime neye çalışıyorsunuz, kınıyorum sizi

Yakışır
Yakışır - 2 ay Önce

Yakışır bu ümmetin göz bebekleri olan yöneticilerimize Allah başımızdan eksik etmesin hiçbirini. MaşAllah daha iyisini alsınlar, itibar önemli!

El fahem
El fahem @Yakışır - 2 ay Önce

Toprak zeytin tarım doğa düşmanı betoncu dostu reis ve bakanlarından ne bekliyorsunuz..Atatürk 15 sene ülkeyi yönetmiş çağ atlatmış ,bunlar 19 senedir onun yaptıklarını satarak yönettiler satacak kalmayınca suları toprakları satiyorlar

Sorun yok
Sorun yok @Yakışır - 2 ay Önce

Bu adamlarda bir sorun yok, sorun bunları seçmeye devam edenlerde. O yüzden bin beşyüz tane daha makam arabası ve uçağı alınsın, her ile bir saray yapsın Reis

Tuğrul
Tuğrul - 2 ay Önce

Elma ağacını armut ağacından buğdayı arpadan ayıramayan tarım ve orman bakanımız var dünya rezilliğimize gülüyor

Köylü
Köylü - 2 ay Önce

Allah bildigi gibi yapsın. Bu nasil bir düzen. Lanet olsun. Kim ne yapıyor belli değil. Devlet iflas.yazık yanan canlı hayat. Cok üzücü bir haber. Bir gün gelecek devran dönecek

Ülkü Adalet
Ülkü Adalet - 2 ay Önce

Ülke deneme tahtasına döndü.Bi ormanlarımız kalmıştı onada sahip olamadılar.Makam uçakları makam helikopteri alacağınıza yangın uçağı alsaydınız.Ülkenin ciğerleri yandı.
ÜlkedeTHK gibi bir kuruluş var.Islah edin çekişme neyin nesi.İstediğiniz kurumun tepesine kayyum atayıp istediğinizi yaptınız.Kardeşi FETÖ den içeride olan bakanlık yaparsa olacağı bu. Garibanın çocuğu onları yurdunda kaldı diye içeride olsun diğeri bakanlık yapsın.Allah bunun hesabını sorar."Allah "işi ehline veriniz diyor"siz nerede liyakatsiz insan varsa onları atıyorsunuz.Bunun ülkeye faturası ağır olur.Yanan yerler ağaçlandırılacak diyorsunuz.önce mevcut ormanları korumayı becerin.

Günay ay
Günay ay - 2 ay Önce

Tarım, hayvancılık ve orman yönetimi icinden bakan, bakan yardımcısı, genel müdür, genel mıdür yrd. , daire başkanları ve il müdürlerini gönül, hatır ve liyakatsız atarsan işte sonuçları böyle olur. YAZIK CUMHURBAŞKANIMIZA LAYİK BİR BAKANLIK DEĞİL, ARTIK BAKANLIK MİLLETE İHANET EDİYORSA NEYİN KAFASINI YAŞIYORUZ. ACİLEN TARIM BAKANLIĞI BAŞTAN SONA LAV EDİLMELİ, FETÖ KURUMU TESLİM ALDI. SAYIN CUMHURBAŞKANIM BUNU GÖREMİYORMUSUNUZ HALA DAHA.

Tkk
Tkk - 2 ay Önce

Çiftçi kuruluşu olan tkk yada bir bakın makam araçlarına yaşantılar sasalara

Fetösü Menzilösü Gezicisi
Fetösü Menzilösü Gezicisi - 2 ay Önce

Yav aklım almıyor. Uçağa ne gerek var. O kadar çok uçucu ucurucu cemaat tarikatımız var. Haşa Allah'tan çok meziyetiniz vardı. Bi yağmur yağdırmadınız. Gezicileeeeer ağaçlar ormanlarımız yanıyor .


banner151

banner251