Meclis'te çiftçilerin sorunlarının araştırılması önergesi reddedildi!

İyi Parti tarafından TBMM’ye verilen 'Tarım Sektörü ve Çiftçilerin Sorunlarının Araştırılması' önergesi Ak Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

Meclis'te çiftçilerin sorunlarının araştırılması önergesi reddedildi!
banner282

İyi Parti tarafından TBMM’ye verilen 'Tarım Sektörü ve Çiftçilerin Sorunlarının Araştırılması' önergesi Meclis'te dün Ak Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi. Partisinin grup önerisi ile ilgili söz alan İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, iktidarın vaat ettiği halde milli gelirin yüzde 1'i oranında çiftçiye desteğin verilmediğini kaydetti. Yüzde 7'lik köy nüfusunun daha da düşeceğini belirten Kabukçuoğlu, çiftçilerin şahsa yönelik vergi affı istemediklerini, sadece emeklerinin karşılığını istediklerini söyledi.

AK PARTİ VE MHP'NİN KARŞI OYLARINDAN DOLAYI KABUL EDİLMEDİ

Görüşmelerin ardından yapılan oylamada İYİ Parti'nin 'Tarım Sektörü ve Çiftçilerin Sorunlarının Araştırılması' önergesi, AK Parti ve MHP milletvekillerinin karşı oylarından dolayı kabul edilmedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2021, 23:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 8 ay Önce

Onlar için çiftçi süt üreticisi diye bir dertleri yokki bizde bunlara inandık oy verdik bizi rahat ettirin diye verdiğim oyların tez zamanda haram olması dileği ile

Hans
Hans - 8 ay Önce

Kahrolsun faşistler

Avrupadan
Avrupadan - 8 ay Önce

Bunlara nasil.oy veriyoruz anlamis degilim resmen bunlar emekli ciftci asgari ucretlinin dusmanlari

adaletxx
adaletxx - 8 ay Önce

çiftçinin sorunlarının araştırılması önergesi neden red edilir ? Ortada bir sorun var mı var ? Yoksa herşey süt liman mı ? Tarım ve hayvancılık girdi maliyetlerinde ciddi sorunlar var neden araştırılmasın ?
Araştırılsın hatta ak parti mhp de komisyona üye versin kapsamlı bir araştırma yapılsın ve sorun ortaya konsun eğer ki ila 2023 seçimleri bekenedursun derse sektör ciddi manada bır krızın eşiginde biter ülkede tarım ve hayvancılık namına bir şey kalmaz araştırılsın başarısız olan her kim veya kimler varsa da görevden alınsın o koltuklar kimsenin babasının malı değil o kaynaklar milletin kaynakları israf edilen hiç edilen her bir kuruşun hesabı sorulmalı ?

banner151