Kocaoğlu: Tarıma ‘İzmir modeli’ni önerdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gıda fiyatlarındaki yükselişe ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Tarım da İzmir modelinin örnek alınması gerektiğini belirten Kocaoğlu, gıda artışı ile ilgili de uyarılarda bulundu.

Kocaoğlu: Tarıma ‘İzmir modeli’ni önerdi
banner200

Kocaoğlu, yaptığı açıklamada, "Tüm olumsuz koşullara rağmen çiftçiliğini sürdürme kararlılığında olan üreticilerimiz de bu işi bırakırsa, bir daha kolay kolay toparlanamayız. Türkiye bu konuda, kooperatiflere sağlanan desteklerle somut başarılara imza atan İzmir modelini örnek almalıdır" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE GÜNDEMİNDEN DÜŞMEYECEK

Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesinin kooperatiflere sağladığı desteklerle İzmirli üreticilerin somut ve büyük başarılara imza attığının altını çizerek, 'İzmir Modeli' olarak nitelendirilen bu örneğin hem yeni Tarım Bakanı hem de tüm illerdeki yerel yöneticiler tarafından dikkate alınmasını önerdi. Kocaoğlu, "Aksi halde ne yüksek gıda enflasyonu, ne artan gıda ithalatı, ne de boş kalan tarlalar Türkiye gündeminden düşmeyecektir" dedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
kimin modeli
kimin modeli - 3 yıl Önce

İzmir Büyükşehirin yaptıkları eskiden tüm illerde özel idare aracılığı ile iL Müdürlükleri tarafından yapılan çalışmalar kendi özgün projeleri ve çok başarılıymış gibi lanse etmeleri ve bunu kimsenin çıkıp söylememesi çok acı ama işte reklam. İl Müdürlüklerinin en büyük eksiklikleri reklamlarını yapamamaları Bakanlık destek bütçesinden illere 5 er milyon para göndersin. İzmirin yaptıklarının en az 10 katını yaparız.

banner151

banner251