Karaman'da sürek avında 21 domuz itlaf edildi

Tarım alanlarında önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonunda Teknik Personel Emrah Öget başkanlığında Merkez Narlıdere (Avgan) köyünde sürek avı düzenlendi. 

Karaman'da sürek avında 21 domuz itlaf edildi
banner200

Karamandauyanıs.com'un haberine göre, av organizasyonuna Tarım ve Orman İl Müdürü Yusuf Şahinbaş, Karaman Ticaret Borsası Başkanı Ekrem Çavaş, Damızlık Koyun Keçi Yet. Birliği Başkanı Yücel Yaman ile Karaman İl Genel Meclis Başkanı Adem Kapar da katıldı.

Yapılan açıklamada, "Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarda zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülasyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla sürek avları düzenlenmiştir. Merkeze bağlı Narlıdere (Avgan) köyünde düzenlenen yaban domuzu sürek avında bugün 21 yaban domuzu vurularak itlaf edilmiştir. Bu bağlamda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarımızda emeği geçen personellerimize, Karaman Avcılık Atıcılık Amatör Balıkçılık ve Spor Kulubü Derneğimize, ava katılan avcılarımıza, İl Merkez Jandarma Komutanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğümüze ve Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz" denildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 20:11
YORUM EKLE
banner151

banner251