Gübrede flaş gelişme! Milletvekilleri gübre fiyatlarıyla ilgili şikayetleri Cumhurbaşkanına iletti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti genel merkezinde milletvekilleriyle bir araya geldiği kahvaltı programında gübre fiyatları gündeme geldi.

Gübrede flaş gelişme! Milletvekilleri gübre fiyatlarıyla ilgili şikayetleri Cumhurbaşkanına iletti!
banner282

Milli Gazete'den Muhammed Vefa'nın haberine göre, milletvekillerinin çiftçinin gübre fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle gübresiz ekim yaptığını söylemesi üzerine, Erdoğan, Tarım Bakanlığının gübreyle ilgili çiftçiye destek vereceğini söyledi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 48 milletvekiliyle parti genel merkezinde bir araya geldi. Yaklaşık 3 saat süren basına kapalı toplantıda söz alan milletvekilleri, illerindeki sorunları, teşkilatlardan gelen talepleri, bölgelerinin ihtiyaçlarını ve yapılan çalışmaları aktardı. Milletvekillerinin paylaşımlarını tek tek not alan Erdoğan, yeni dönemle ilgili milletvekillerine bilgi verdiği belirtiliyor.

SEÇİM VAR GİBİ ÇALIŞIN

Milletvekillerine seçim var gibi çalışmalarını isteyen Erdoğan, döviz kuru ve enflasyonun düşürülmesi noktasında farklı argümanları kullanacaklarını dile getirdiği aktarılıyor. Gübre fiyatlarında yaşanan artış da milletvekillerinin gündeminde yer aldı. Söz alan milletvekilleri gübre fiyatlarında yaşanan artışın çok yüksek rakamlara çıktığını, çiftçinin neredeyse gübresiz ekim yaptığını söylemesi üzerine Erdoğan’ın, Tarım ve Orman Bakanlığının gübre fiyatlarının düşürülmesi noktasında çiftçiye destek çıkacağını dile getirdiği aktarılıyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 12:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
bu bakan bekçiden eşeğini kurtaramaz
bu bakan bekçiden eşeğini kurtaramaz - 1 hafta Önce

2021 de hiç 1 ürün desteğini arttırmayan bakan ,2023 te ödeyeceği desteği açıkladı ya bu adam çiftçiyi resmen aptal ilan etmiştir kabul edenler etmeyenler kabul edilmiştir hayırlı olsun

Sefa soydam
Sefa soydam - 1 hafta Önce

Bitirdiniz tarımı bu başarı sizin Üç kuruş desteklerle göz boyamaya devam edin bakalım yakında gıda kırizi iyice kökleşecek.

Bilal sönmez
Bilal sönmez - 1 hafta Önce

Gübresiz ekilen ürün mazot ve tohumu karşılamaz ayrıca bunun hasatı var

çiftçi
çiftçi - 1 hafta Önce

inşAllah inandırıcı değilde azda bu gazla gidelim

Mehmet BOZKIR .
Mehmet BOZKIR . - 1 hafta Önce

Gübresiz ekim bittik tarım, tarım biterse çiftçi biter,ülke biter ekonominin 100 de 25 ini oluşturan tarımı çökertmeyi göze almamak lazım.saygılar...

Köylü
Köylü - 1 hafta Önce

Günaydın

Vatandaş
Vatandaş - 1 hafta Önce

MaşAllah maşAllah.

KÖYLÜ
KÖYLÜ - 1 hafta Önce

ALLAH İZİN VERİRSE NE ZAMAN


banner151