Çiftçi pancar üretiminde gübreden 40 lira kazanacak 

Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan, bu yıl pancar üreten çiftçinin gübreden dolayı tonda 40 lira artı bir kazancının olacağını söyledi. Gübrenin geçen yıla göre bu yıl daha ucuza alındığını ve Kasım ayından itibaren çiftçiye teslim edilmeye başlandığını dile getiren Alkan, gübrede fiyat ve verim artışından dolayı pancar eken çiftçinin 40 lira artı bir avantajının olacağını söyledi. 

Çiftçi pancar üretiminde gübreden 40 lira kazanacak 
banner200

Türkşeker Genel Müdür Mücahit Alkan, pancar üreticisinin gübrede karlı bir kampanya dönemi geçireceğini belirterek, “gübreyi geçen yıla göre bu yıl daha ucuza aldığımız için çiftçi tonda 10 lira tasarruf edecek” dedi. 

Ağrı Şeker Fabrikasını ziyaret eden Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan, burada yaptığı açıklamada gübrede çiftçinin bu yıl verimli bir yıl geçireceğini söyledi. Yaptıkları çalışmalarla gübreyi geçen yıla göre daha ucuz tedarik ettiklerini belirten Alkan, pancar üreten çiftçinin gübrede tonda 10 lira tasarruf edeceğini açıkladı. Gübrenin geçen yıl çiftçiye 200 milyon liraya mal olurken bu yıl 30 milyon lira daha düşüğüne tedarik edildiğini bildiren Alkan, Pankobirlik’e ve ziraatteki çalışanlara teşekkür etti. 

Diğer yandan tedarik edilen gübreyi çiftçiye Kasım ayından itibaren teslim etmeye başladıklarını dile getiren Alkan, bunun da verimi artıran bir unsur olacağını vurguladı. Çiftçinin gübreyi zamanında kullanmasından dolayı bunun verime yüzde 10 artı bir katkısı olacağını ifade eden Alkan, “10 lira gübre fiyatından, 30 lira da verim artışından olmak üzere çiftçimize inşallah 40 lira artı bir katkımız olacak” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Acar
Mehmet Acar - 2 yıl Önce

Türk çiftçisinin suriyeliler kadar değeri yok

Osman IŞIK
Osman IŞIK - 2 yıl Önce

SAYIN BAKANIM desteklemeleri 30 aralıkta hesaplarda diyosunuz hiçbirşeyyok seçimmmmm geliyor

Mustafa gulec
Mustafa gulec - 2 yıl Önce

Kendi maaşı 40000 TL çiftçiye gübreye tonda 10 TL fazla para bozdur harca

Kenan sanalan
Kenan sanalan - 2 yıl Önce

Yiyatın. Yükselmesi. Ğübrede

Bahri Köktürk
Bahri Köktürk - 2 yıl Önce

22000m2 pancarek 130ton hasatyap 42ootlkota cezasi ode sonra ciftci kazaniyor maasAllah

Arif hasan meric
Arif hasan meric - 2 yıl Önce

Demek o ki pancar geçen yılki fiyattan alınacak zam yok.

Selim gökbulut
Selim gökbulut - 2 yıl Önce

Sayın bakanım pancardaki kota cezasını kaldırın lütfen yıl haşeri börtü böcek çoktu kotam dolmadı 17157 TL ceza yazılmış yazık demi bu çiftçiye zaten her yanımız borç hacizli

Mustafa vural
Mustafa vural - 2 yıl Önce

sadece hayal kuru yorlar söylerler ama hic bir zaman yapmazlar pancar kg mını 1 lira50 kuruş 70 kuruş yapsın hadi2lira yapsın hep lafta kalır konuşturmayın bizi


banner151

banner251