Çiftçi kuruluşu Tarım Kredi neden sessiz?

Tarım Kredi Kooperatiflerindeki yüksek faiz, çiftçinin tepkisini çekmeye devam ederken, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin Tarım Kredi Kooperatiflerine yönelik tefecilik yapıyor suçlamasına karşı da sessiz kalınması dikkat çekti. Bu sessizliğin arkasında Genel Müdürün Bakanlık beklentisinin yattığı ortaya çıktı. 

Çiftçi kuruluşu Tarım Kredi neden sessiz?
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 14 Ağustos 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır ve Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın uzun bir süredir gündemde bulunan tartışmalara yönelik hiçbir açıklama yapmaması dikkat çekiyor. 

Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçi kuruluşu olmadığı yönündeki iddialara karşı hiçbir açıklama yapmayan Kacır ve Poyraz, TZOB’un Tarım Kredi Kooperatifleri tefecilik yapıyor suçlamasına da sessiz kalmayı tercih etti. Kacır ve Poyraz, çiftçinin en önemli sorunu olan ve tarımsal üretimi olumsuz etkileyen yüksek faiz uygulamasına karşı da üç maymunu oynamışlardı. 

Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır ve Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın bu sessizliklerinin arkasında Bakanlık beklentisinin yattığı ortaya çıktı.

Bilindiği üzere kabine değişikliği gündemdeyken Fahrettin Poyraz’ın Tarım ve Orman Bakanlığına ismi gündeme gelmişti. Kulislerde konuşulanlara göre Poyraz’ın bu beklentisinin hala devam ettiği kaydediliyor.

TARIM KREDİ’NİN İMAJI BAKANLIK BEKLENTİSİNE FEDA EDİLİYOR! 

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın Bakanlık beklentisinden dolayı tartışmalı konularla gündeme gelmek istemediği kaydedilirken, Kacır ve Poyraz'ın gündemde olan tartışmalı konulara ilişkin kamuoyuna sağlıklı bir açıklama yapmamaları çiftçinin en önemli kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin kurumsal kimliğini olumsuz etkiliyor. Çiftçinin de Tarım Kredi Kooperatiflerinden uzaklaşmasına neden oluyor. 

TEFECİLİK YAPIYOR SUÇLAMASINI SİNEYE ÇEKTİLER!

Geçtiğimiz Mayıs ayında Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılıç, TZOB Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Tarım Kredi Kooperatiflerine yönelik ağır bir ithamda bulunarak, tefecilik suçlamasında bulunmuştu. Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır ve Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın bu ağır itham karşısında sessiz kalmaları dikkat çekti. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da verilen bir soru önergesine Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçi kuruluşu olmadığı yönünde açıklama yapmış, bu açıklamada kamuoyunda büyük tepki çekmişti. Kacır ve Poyraz, bu açıklamalara da sessiz kalmıştı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 12:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat saka
murat saka - 3 yıl Önce

Sayın genelmüdüre birkaç sorum var.
Neden iştiraklerde olan usulsuzlklerin hepsinin üzerini kapatıyorsunz( hepsinin idareceleri arkadaşınız olduğu için mi)
Neden genel müdürlük yaptığınız dönemde iştiraklere kendi müfettişlerinizi sokmadınız.
Neden iştiraklerde usulsüz olayları kapatan denetim müdürünü hangi olaydaki başarısını ödüllendirmek için teftiş kurulu başkanı yaptınız.
Son 3 ayda kaç iştirakteki yolsuzluğu bilerek kapattınız?

Şaka mı bu?
Şaka mı bu? @murat saka - 3 yıl Önce

1 Genel Müdürlüğü yürütemeyen, Davut ve Sinan'ın aklına teslim eden, altında kaç tane genel müdürlük merkez ve taşra teşkilatını idare edecek!!! Karnesine bakın, rakamları isteyin yeter. Seyfo, Midyat gülmeyin lan!!!

hak hukuk
hak hukuk @murat saka - 3 yıl Önce

Beni 2bintl kasa noksanından işten atan ancak 35 milyonu görmezden gelen müfettişlere hakkımı helal etmiyorum. Tüm müfettişler hepiniz bu kul hakkı ile gideceksiniz diğer tarafa. yazıklar olsun size

Taşeron yorum yapsın
Taşeron yorum yapsın @murat saka - 3 yıl Önce

Her nekadar bizi unutsada been seviyorum genel muduru hic yoktan adam işini takip ediyor kanunsuz faiz fahrettin bey den önce gelen bir durum suçlamak hoş degil laf olsun diye yaziyor sunuz haber saptirmaya gerek yok selam ve saygılarımla

Dimbillar
Dimbillar @murat saka - 3 yıl Önce

Beğenmeyen ilk durakta insin yeni iş baksın kendi işinizi kursanız batarsınız işçi girseniz batırır siniz.

Seyfo
Seyfo @murat saka - 3 yıl Önce

Lan bıdık ne yapıyor sen buralarda. Keşke seni zamanında işten atsaydim, bir de aradın baskanim ben çok pişmanım dedin.

Murat saka
Murat saka @murat saka - 3 yıl Önce

ANTALYADA Hocam şimdi VPN üstüne VPN kurarsak diyen arkadaş

yorum yasak
yorum yasak @murat saka - 3 yıl Önce

Değerli yorumcular, Teftiş K. Bşk. yorum yapanları bulmak için ekip kuruyormuş. Yaptıklarının kamuoyundan duyulmasından rahatsızlarmış. Hakaret etmedikçe kimse birşey yapamz. ifade özgürlüğü var. Kurum içersinde korku toplumu yaratıp hem çalıp hem oynamalarına izin vermeyin. ayrıca tüm müfettişlerini toplasa bile burada yorum yazanları bulamaz.

vah vah
vah vah @murat saka - 3 yıl Önce

vah vah vah güzel ülkemin haline. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu işlere artık bir el atmasınının vakti çoktan geldi de geçti.Soruşturmaların üzerini kapatanların terfi aldığı başka bir ülke yoktur. (vardır ama onlar 3.dünya ülkeleridir)
Bakanlık'ın da bir an önce bu konuyla ilgili soruşturma başlatma yapması gereklidir. Eğer iddialr doğruysa, olayların üzerini örten ve örttükten sonra terfi alan başkan ve yardımcıları adalet önünde hesap vermelidir.

Zorunuz ne sizin?
Zorunuz ne sizin? @murat saka - 3 yıl Önce

Geriye kalan müfettişleri de sahaya göndermeden, harcırahlarını da ödeyerk üstelik, İzmir Caddesi'nde hazırlanan yere çekiyor. Deli olan delinin yapmayacağı bir iştir bu! Sahadayken bile teftişinizi tam olarak yaptıramadığınız; kulis yapıp, adam bulup tepe idareci olmaya çalışan kadroyu uzaktan teftiş diye Ankara'da oturtmakta nedir Allah aşkına!!! Artık herbiri 5-10 milyon lirayı bulan yolsuzlukların mesuliyeti ve vebali sizlerin üzerindedir! Bateri çalanla, sakal arkasında iş çevirenleri kayırmak, hatta bakan yapmak memlekete düşmanlıktır.

eski müf
eski müf @murat saka - 3 yıl Önce

Gm’nin bunlardan haberi mi yok sanıyorsn? 35 trilyon yolsuzluk yapılan düzce kooporotfndeki soruşturmanın üzerini kapatan müfettsi başkan yardımcısı yaptğını tüm kurum biliyor.

Tarım
Tarım - 3 yıl Önce

Tarım kredi tarihinde bukadar başarısız bir genel müdür yoktur.hiç bir icraatide yoktur.bakan olursa tarım kesin biter

Tekirdağ
Tekirdağ @Tarım - 3 yıl Önce

Tarım kredi bitti şimdi bakanlık ey be.İştirak ve şirketlerdeki batıkları saltanatı savurganlıkları 10 kişiyle olacak şirkette 50 kişi ...... vs.Gübretaş bölge müdürlükleri ne iş yapar yangel Osman işi.Bizi kazıklayan tefeci kooperatif istemiyoruz.Kapatılsın tümü samanlık yanacak ama ne yapalım saltanat agalarda ancak böyle gider

Hüsnü Zan
Hüsnü Zan - 3 yıl Önce

“SÜKUT İKRARDAN GELİR” DEMİŞ ATALARIMIZ. DEMEK Kİ; MÜTEDEYYİN, EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT OLMAK İÇİN TEFECİ OLMAMAK ŞARTI YOKMUŞ... BU SİYASİ DİN CAMBAZLARI İSLAMI O HALE GETİRDİLER Kİ; HER KULUN HAKKINI YİYEBİLİRSİNİZ, HER İRTİKABA MÜSAİT OLABİLİRSİNİZ, HARAMI HELALİ SİZ BELİRLEYEBİLİRSİNİZ... BUNLAR SİZİN SÖZÜM ONA “DİNDARLIĞINIZA” HALEL GETİRMEZ.. VAH VAH

YANDIM ANAM
YANDIM ANAM - 3 yıl Önce

HELE BİRDE BAKAN OLSUN KİBİRİNDEN GURURUNDAN GEÇİLMEZ REİSİM BU ADAMA DİKKAT KENDİNİ AK PARTİ NİN ÜZERİNDE GÖRÜYOR HELE BİR TEŞKİLAT LARINA VEKİLLERİNE SOR ÇİFTÇİ ZATEN TANIYOR YANDIK VALLAHİ

Tarımcı
Tarımcı - 3 yıl Önce

Tarım kredi gelmiş geçmiş idreciler içinde en başarısız genel müdürüde gördü.bakan olursa tarım biter o kadar.

Ak Parti Anap'laşıyor!
Ak Parti Anap'laşıyor! - 3 yıl Önce

Sayın Poyraz'ın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Tkk'da tedarik politikasını düzeltmiş, çiftçinin üzerindeki yükü mü kaldırmıştır? Yoksa iştiraklerin çiftçinin üzerine karabasan gibi abanmasına mı engel olmuştur. Bu kurumun kredi politikası yoktur; sorun çözecek kadrosu da yoktur; tamda bu sebeple G. Md .Yrd seviyesindeki yetersizliği Bddk'dan bir uzmanı daire başkanı yaparak çözmeye çalışmışlardır ki, sonuç hüsrandır. İk'da kaçıncı başkanla çalışılmıştır; politika olmadan vizyon ortaya konulamadan adamını bulanın idareci yapılması ve torpilin zirve yaptığı bir kurum olunduğu yalan mıdır? Yılda 4 sabit ikramiyenin yanında 8'i bulan ikramiye alan personel sayısı binin altında mıdır? Sorarım size olmayan tahsilatın varmış gibi gösterilmesi hilesini bilmez misiniz siz? Daha yüz madde sayarım inanın ama bu haliniz ve rakamlarınızla bakam olmanız konuşulabiliyorsa dahi yazıktır bu ülkeye... Ak Parti bu yanlışlarla Anap'ın akibetine gitmektedir adım adım.

Cosar bilgin
Cosar bilgin - 3 yıl Önce

Tarım kredinin faizi komisyonlarla %40 ları buluyo yazıklar olsun

Halk adamı
Halk adamı - 3 yıl Önce

HALKI KİBİRİYLE GÖLGEDE BIRAKMAYAN AKP TEŞKILATLARIYLA VE MILLETVEKILLERIYLE DİYALOGLU HERKESI KUCAKLAYAN ŞIMARIK OLMAYAN ÇIFTÇİYİ BAŞTACİ YAPACAK BIR BAKAN ISTIYORUZ KENDISINI DEV AYNASINDA GÖREN BIRİNİ İSTEMIYORUZ .