CHP tarım mitingi düzenleyecek!

CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, tarım sorunlarının genel anlamda Türkiye'nin kanayan yarısı olduğunu belirterek, Manisa'da tarım mitingi düzenleyeceklerini söyledi.

CHP tarım mitingi düzenleyecek!
banner200

CHP Şehzadeler İlçe Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Tokul, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Manisa'da açıkladığı "üzüm rekolte fiyatı"na sert tepki gösterdi. Tokul, “CHP olarak önümüzdeki günlerde Manisa'da tarım mitingi yapacağız. Şimdiden çalışmasına başladık" açıklamasını yaptı.

ZİRAAT ODALARI SOLONU TERK ETMELİYDİ!

Ziraat Odalarına da sert eleştirilerde bulunan Tokul, şunları kaydetti: “Ziraat odaları ve üretici birliklerin yeterli çalışma yapmadığını görüyoruz. Özellikle rekolte ve taban fiyatın açıklanması konusu bu sene 15 gün gibi gecikmeli açıklandı. Bunun nedenlerini sorgulamak durumundayız. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Manisa'da açıkladığı rekolte ve taban fiyatı toplantısı sırasında ziraat odaları doğruları söyleyerek salonu terk etmeleri ve protesto etmelerini gerekirdi. Çünkü ziraat odaları ve üretici birlikleri üretici ile iç içe olması gereken, üreticinin haklarını koruması gereken, kurumlardır."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Muhterem Şemsi Başkanı görmek isterdik o meydanda,bi ara buğday hasat zamanı gaza gelmişti ama arkası gelmedi tabi.

banner151

banner251