Bakan Zeybekçi, en riskli sektör tarım!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye'de en riskli sektörün tarım olduğunu söyledi.

banner247
Bakan Zeybekçi, en riskli sektör tarım!
banner200
banner217

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Bakanlar Kurulu'nda Gümrük Birliği'nin güncellenmesi konusunda sunum yaptı. Bakan Zeybekçi, Türkiye için en riskli alanın tarım olduğunu vurgulayarak, “Tarımda bizim de avantajlı olduğumuz alanlar var. Yaş meyve sebzede, tahılda ve turunçgilde avantajlı oluruz, ette dezavantajlı oluruz" dedi.

Zeybekci, Türkiye'nin bugüne kadar tarımı yüksek gümrükle koruduğunu ifade ederken, çiftçinin artık AB'deki gibi desteklerle korunacağını söyledi. Zeybekci, halkın tarımsal ürünlerle kalite ve fiyatta AB standartlarına kavuşacağını dile getirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

tarım alanlarını belediye ve mütaitlere madencilere peşkeş çekmekten vazgeçin ...bize avrupa çiftçileriyle rekabet edebilmek için onlarla aynı fiyatta girdi sağlayın...sonrada kenara çekilin..fazla tarımla oynamayın kıtlık yakın...

tarım
tarım - 4 yıl Önce

tarlaların başka amaçla kullanılmasına izin verilmeyecek
tarlalar 100 dönüm aşağı olmayacak
tarlalar asla bölünmeyecek
köylü azaltılıp,çiftci çovaltılacak
merdiven altı tarım aletleri üretimine izin verilmeyecek
pazallama

Dengesizlik
Dengesizlik - 4 yıl Önce

Turkiyede olan koylum oluyor elimde ki manual yok fiyatin a alinip 10 katina satiliyor ataturk koylu milletimiz efendisidir derken koylum ve koye yatirim hic olmamis herzaman koylu geride birakilmistir sehirliye gore her konuda koylu uretmese sehirlisi zengini ac kalir di ama koylu cifciye disardan uretimi icin ilac yem olsun ates pahasi neden hep sehirlere yatirim oluyor avrupadaki koye git hastanesi universitisi marketi her imani var yani atrim yapilmamis koylu cahil birakilmamis esit davranilmis

- 4 yıl Önce

evet en riskli sektör tarim, ama utanmadan tarim bagkurunu ,düzenli ödeyenler için bile, 420 tl yapmişsimiz.zarar yazdik mi napicaz,ki zaten kazandigimiz ne ki?. haram zıkkım ola.

banner248
banner151