Bakan Pakdemirli’ye Eğitim Yayında Kurum Başkanı dayanmıyor! 2 yıl dolmadan 4'üncü atama!

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığına yönetici dayanmıyor! Atanan isimler 3-5 ay sonra görevden alınıyor. Bakan Pakdemirli, üç ay önce atadığı Bakanlık Basın Müşavirini de görevden alarak yerine mahkeme kararı ile kuruma geri dönen Sürur Kır'ı Kurum Başkanlığına atadı.

Bakan Pakdemirli’ye Eğitim Yayında Kurum Başkanı dayanmıyor! 2 yıl dolmadan 4'üncü atama!
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığına üç ay önce atanan Bakanlık Basın Müşaviri Uğur Alıcı, dün sessiz sedasız görevden alınırken, yerine Yayın ve Tanıtım Hizmetleri Daire Başkanı Sürur Kır getirildi. Kır, daha önce Daire Başkanı iken Bakan Pakdemirli tarafından görevden alınmış ve mahkeme kararı ile bu görevine geri dönmüştü. Mahkeme kararı ile Daire Başkanlığına dönen Kır’ın dün ani bir kararla Kurum Başkanlığına atanması dikkat çekti. 

TANITIM VE ORGANİZASYON İŞLERİNİN YENİDEN BAŞLAYACAĞI BİR SÜREÇTE YAPILAN DEĞİŞİKLİK DİKKAT ÇEKTİ 

Pandemide normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Bakanlığın tanıtım ve organizasyon işlerinin de yeniden hız kazanması bekleniyor. Tam böyle bir süreçte yapılan değişiklik dikkat çekerken, Bakan Pakdemirli döneminde Kurum Başkanlığına yapılan bu atama 4’üncü atama olarak kayıtlara geçti. 

EĞİTİM YAYINA KURUM BAŞKANI DAYANMIYOR! 

Bakan Pakdemirli, göreve başladığında Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığına 2018 Ağustos ayında İsa Sertkaya atanırken, Sertkaya, 9 ay önce görevden alınarak yerine Şükrü Kanber getirilmişti. Kanber de geçtiğimiz Mart ayında görevden alınarak, yerine bu sefer Tarım ve Orman Bakanlığı Basın Müşaviri Uğur Alıcı atanmıştı. Uğur Alıcı da 3 ay sonra görevden alınarak, Sürur Kır getirildi. Bu süreçte sadece İsa Sertkaya’nın atama kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlanırken, Kanber ve Alıcı kararnameleri yayınlanmadan görevlerinden alınmış oldu. Kır'ın da kararnamesinin yayınlanıp yayınlamayacağını zaman gösterecek. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 10:21
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memur
Memur - 2 yıl Önce

Sürur KIR ehliyet ve liyakatin tam karşılığıdır. Kalitesi ve kabiliyeti herkes tarafından kabul edilen başkanımıza başarılar dilerim.

Hayırlı Olsun
Hayırlı Olsun @Memur - 2 yıl Önce

Çekirdekten yetişmiş bir adam. Adam gibi adam. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Grain man
Grain man - 2 yıl Önce

Bozuk saat günde 2 defa doğruyu gösterir. Liyakat ve ehliyete uygun bakanın ender atamalarından..

Lüzumsuz
Lüzumsuz @Grain man - 2 yıl Önce

Gereksiz, ne yaptığı belirsiz bir kurum. Kapat gitsin

HDM
HDM - 2 yıl Önce

2015 ten günümüze daire başkanları
Halil ibrahim gül
Şevket barça
Ilkay kılıç
Osman güzelgöz
Isa sertkaya
Şükrü kanber
Uğur alıcı
Sürür kır (isabetli tercih )

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Bakanlik cilkindan cikmis parayi veren dudugu caliyor

Ali KAR
Ali KAR - 2 yıl Önce

TARIM VE ORMAN BAKANI, HADİ BEY HARİCİNDEKİ BAKAN YARDIMCILARI İLE PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ, TEFTİŞ KURULU BAŞKANI ODABAŞ KURUMU CUMHURBAŞKANIMIZ ACİLEN BU DÖRTLÜ TOPLULUĞUNU DAĞITMAZSA BAKANLI 6 AY SONRA BİTMİŞ OLACAKTIR. NERDE BİR LİYAKATSIZ VARSA BİR YERLERE YÖNETİCİ ATNIYOR, FETÖ CÜSÜ, CHP LİSİ, AT HIRSIZI KİM VARSA,
BÖYLE BİR BAKANLIK YÖNETİMİ VARMI CUMHURBAŞKANIMIZ BAKSIN, BAKANLIK TİCARETHANEYE DÖNÜŞTÜ. KİM YETKİYİ BAKAN EFENDİ ONA VERİYOR. TEFTİŞ BAŞKANININ FACESİNE BİR BAKIN 2011 DE HÜKÜMET ALEYHİNE HANGİ YAZAT YAZI YAZMIŞSA BEFEENDİ ONU PAYLAŞMIŞ , BAKAN BEY BUNLAR HİÇ YAKIŞMIYOR O KURUMA SANADA YANLIŞ YAPTIRARAK BİR BAKIMA SİZİDE BİTİRDİKLERİ GİBİ CUMHURBAŞKANIMIZIDA BİTİRİYORLAR UYU BAKALIM KARŞINA ÖYLE BİR TAPLO ÇIKACAKKİ HAYRETLER İÇERİSİNDE KALACAKSIN BAKAN EFENDİ.

Hayırdır
Hayırdır @Ali KAR - 2 yıl Önce

Hadi yi neden ayırdın ki? Önce onu alsınlar. Veteriner hekimlikte uzmanlığı engelleyen mesleki şovenizm abidesi

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Burdan Cumhurbaskanimiza sesleniyorum..tutun ve alkol kurumuna bir el atin izmirli bir danisman yine izmirli bir alkol firmasini arkasini almis....danismanin bilgisi disinda kimse atanmiyor atanmak isteyenede mani oluyorlar bunlarin cumhurbaskanliginda da kollari var sayin cumhurbaskanimiz bu el atmasi lazim

Erk
Erk - 2 yıl Önce

Sayın bakan böyle şeyler yapmayın lütfen alışkın değiliz böyle hakkaniyetli atamalara.

tarımcı
tarımcı - 2 yıl Önce

SELİN HANIMIN ATADIĞI SORGULADIĞI TARIMIN T SİNDEN ANLAMAYAN BU BAYAN MALESEF BAKANLIK ATAMALARINDA SORUMLU OLMASI ÇOK MANİDAR