Ağrı tarım ve hayvancılık şehridir

Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Seyid Ali Muhammed Musavi, ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere bugün Ağrı'daydı.

Ağrı tarım ve hayvancılık şehridir
banner200
banner217

Vali Musa Işın'ı makamında ziyaret ederek, bir süre sohbet eden Musavi, D-8'in çalışmaları ve vizyonu hakkında bilgi verdi.

D-8 ilk kurulduğunda üye ülkelerin birbiriyle yaptığı ticaretin 20 milyar dolar olduğuna dikkati çeken Musavi, "Bugün bu rakam 150 milyar dolar. Yani 18 yılda 7 kat arttı. Bu rakamı 2018 yılında 500 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Işın da D-8 ülkelerinin kuruluşundan bugüne katettiği mesafeyi görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. D-8 ülkelerinin bundan sonra da daha aktif, daha büyük hizmetler yapmasını temenni eden Işın, "Aralarında ekonomi, ticaret ve işbirliği daha büyük seviyelere ulaşacaktır. Şu andaki çalışmalar da bunu göstermektedir. Ağrı tarım ve hayvancılık şehridir. Tarım ve hayvancılık konusunda eğer D-8 örgütünün bir katkısı olursa bundan mutluluk duyarız" dedi.

YORUM EKLE
banner151