Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, geçtiğimiz aylarda bir gazeteye yaptığı değerlendirmede, sonbaharda gübre fiyatlarında indirime gideceklerini açıklamıştı. Genel Müdürün bu açıklaması çiftçide bir beklenti oluştururken, gübre fiyatlarında nasıl bir indirim yapılacağı merak ediliyor. 

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, geçtiğimiz aylarda bir gazeteye yaptığı değerlendirmede, sonbaharda çiftçiye cari fiyatların altında ürün vermeyi hedeflediklerini belirtmişti. Aydın, yemde yüzde 65, gübrede 75-80 dışa bağımlılık olduğunu ifade ederek, hammadde arttığında fiyatın kontrol edilemediğini dile getirmişti. Aydın, buna rağmen Tarım Kredi'nin ürünleri sonbaharda cari fiyatların altında çiftçiye vermeyi hedeflediğini vurgulayarak, çiftçiye verilen gübre, mazot, yem konusunda da hasattan sonra mahsuplaşılacağını kaydetmişti.  

TARSİM'den kuraklıktan zarar gören çiftçiye 366 milyon lira hasar ödemesi! TARSİM'den kuraklıktan zarar gören çiftçiye 366 milyon lira hasar ödemesi!

ÇİFTÇİ İNDİRİM BEKLERKEN FİYATLARA ZAM YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI! İŞTE GÜNCEL GÜBRE FİYATLARI...

Sonbahar gelmesine rağmen Tarım Kredi Kooperatiflerinden fiyat indirimi konusunda henüz bir gelişme olmazken, geçtiğimiz günlerde gübre fiyatlarına zam yapılması dikkat çekti. Tarım Kredi Kooperatifleri, üre ve kompoze gübre fiyatlarına zam yaparken, gelen zamla birlikte üre gübresinin tonu 13600 liraya 15.15.15 gübrenin fiyatı 13750 liraya ve 20.20.0'nin fiyatı ise 12250 liraya çıktı.