Yönetmelik BKÜ satış bayilerine ne getiriyor?

Denizli’de bitki koruma ürünleri bayileri bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

banner255
Yönetmelik BKÜ satış bayilerine ne getiriyor?
banner200

Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 

"13 Şubat 2019 tarihinde Resmi Gazete yayınlanarak yürürlüğe giren “Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması İle Depolanması Hakkında Yönetmelik”  ile ilgili olarak İlimizde faaliyetinde gösteren 140 adet Bitki Koruma Ürünleri (BKÜ) Satış Bayine yönelik bilgilendirme toplantısı 03.05.2019 tarihinde Denizli Ticaret Odası Toplantı Salonunda yapıldı.

İlimizde faaliyette bulunan BKÜ satış bayilerinin geniş katılımıyla gerçekleşen toplantının açılışında, 2018 yılı tarımsal üretim sezonu, 2019 yılı uygulamaları kuraklık ve iklim değişikliklerinin etkileri konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Toplantının ikinci bölümünde yürürlüğe giren yönetmelik ile BKÜ satış bayilerinin taşıması gereken fiziki şartlar, BKÜ’lerin muhafazası, kaydı ve satışı ile ilgili yeni uygulamalar, kısıtlamalar ve idari yaptırımlar konusunda bayilerimiz bilgilendirildi. Yönetmeliğin getirdiği yeni uygulamalar, sektörün sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesinin ardından toplantı başarıyla tamamlanmıştır."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Aslan
Mehmet Aslan - 2 yıl Önce

Bu tarım bakanı çiftçiyi bitirdi ve hala 2018 pamuk desteklemesi alamadık bir çifci olarak ne pahalilik olmaz çifci desteklemese tarım ürünleri dahada artar

banner151

banner251