Yalova’da kurutmalık zeytin standı

Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü 'Kurutma Yöntemiyle Sofralık Zeytin Üretimi ve Tüketiminin Yaygınlaştırılması' projesi çerçevesinde Çiftlikköy'de bulunan AVM'de 'Kurutmalık Zeytin' standı açtı.

Yalova’da kurutmalık zeytin standı
banner200
banner217

Tarımsal yeniliklerin yaygınlaştırılması faaliyetleri kapsamında 2016 yılında başlatılan 'Kurutma Yöntemiyle Sofralık Zeytin Üretimi ve Tüketiminin Yaygınlaştırılması' amacıyla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından Çiftlikköy İlçesinde bulunan alış - veriş merkezinde açılan stantta ziyaretçilere Kurutma Yöntemi ile üretilen Doğal Kurutulmuş Gemlik Zeytini ikram edilerek anket çalışması ile duyu analizleri yapıldı. İkram edilerek tattırılan zeytin oldukça ilgi görerek tüketicilerin beğenisini topladı.

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından geliştirilerek patenti alınan ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce tanıtım ve yayım faaliyetleri yürütülen Kurutmalık Zeytin % 0-3 arasındaki tuz oranıyla özellikle tansiyon ve şeker hastaları ile çocuklar için oldukça ideal tüketim özelliğine sahip.

Tanıtım çalışmaları önümüzdeki günlerde alış-veriş merkezlerinde stand açılmasıyla devam edecek.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uretici
Uretici - 4 yıl Önce

Çiftlikköy ilçe müdürü ureticiyle ilgilenmiyor bumu İdareciler öyle koltukta oturmak olurmu üreticinin tarlasini bile bilmiyorlar

Tatil yeri
Tatil yeri - 4 yıl Önce

Çiftlikköy ilçe müdürü biraz gayret ve çalışma lazım burasi tatil yeri degilki biraz vatandaş ve üreticiye yardimci olmak lazim

banner151

banner251