Tarım İl Müdürü Ceylan: Ramazan’da gıda denetimleri arttı!

Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ramazan ayı boyunca gıda kontrol ekipleri tarafından, tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetimlerin artırıldığını bildirdi.

banner255
Tarım İl Müdürü Ceylan: Ramazan’da gıda denetimleri arttı!
banner200

Ramazan ayında artan denetimler hakkında konuşan Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Ceylan, "Merkez ve diğer ilçelerimizde denetimlerimiz düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Ramazan ayı öncesinde işletmeler yoğun bir şekilde denetlenmeye devam edilecektir. Vatandaşlarımızın güvenli ve hijyenik gıdaya ulaşmalarını sağlayabilmek için; gıda güvenliğine, genel ve özel hijyen esaslarına uymayan işletmelere idari yaptırım para cezası uygulanacaktır. Vatandaşlarımızın gıda maddeleri ile ilgili karşılaşabilecekleri herhangi bir sıkıntı karşısında, sorunlarını rahatlıkla iletebilecekleri 174 alo gıda hattının yedi yirmi dört kesintisiz olarak hizmet verdiğini özellikle belirtmek isterim” açıklamasını yaptı.

İl Müdürü Ceylan, şunları kaydetti:

“Bu kapsamda öncelikle, ekmek ve pide üretimi yapılan fırınlar ile tatlı ve pasta üretimi yapan işletmeler 5996 Sayılı Kanun kapsamında asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu yönüyle denetlenmektedir. Dağıtımı yapılacak ramazan erzak paketleri de bu kapsam da denetime tabi tutulmaktadır. Denetimlerde alınan ürün numunelerinin Türk Gıda Kodeksine uygunluğunun incelenip analizleri yapılmaktadır. Ramazan ayı boyunca yoğun olarak denetimlere devam edilecek olup ay sonunda da sağlıklı gıda arzını sürdürmek için, rutin ihbar ve şikayetler öncelikli olmak üzere gıda denetimlerine planlı bir şekilde devam edilecektir.”

Kaynak: Bursa Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251