Tarım İl Müdürlüğü: Teknik gezi düzenledi

Isparta Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, mantar üreticilerine yönelik, teknik gezi düzenledi.

Tarım İl Müdürlüğü: Teknik gezi düzenledi
banner282

Isparta Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, mantar üreticilerine yönelik, Burdur'un Altınyayla ilçesine teknik gezi düzenledi. Teknik geziye, 25 kadın çiftçi katıldı.

Konu ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, şu ifadeler aktarıldı:

“Bu çerçevede Altınyayla ilçesinde kurulu bulunan 2 adet Kültür Mantarı üretim işletmesi ve 2 adet İstiridye Mantarı üretim işletmesi ziyaret edildi. Mantar üretim tesisi sahipleri ile görüşülerek çiftçilere üretim sorumlusu tarafından tesis ile ilgili bilgilerin yanı sıra, kompostların hazırlanışı, mantar ekimi, hasat, paketleme, nakliye ve pazarlamaya kadar birçok konuda bilgiler verildi.

Altyapı Oluşturacak!

Teknik inceleme gezilerine katılan çiftçilerimiz üretim tesislerini yerinde görüp incelemede bulunmanın kendilerine çok fayda sağladığını dile getirerek, bu gezilerin kendi köylerinde kurmayı düşündükleri mantar üretim işletmeleri için bir altyapı oluşturduğunu belirtiler.

Depolar Mantarhane Olacak!

Üreticilerin vizyonlarını geliştirme fırsatını da buldukları bu tür gezilerden memnuniyetlerini ifade eden çiftçiler, şuan da kullanılmayan ev, ahır veya depolarını mantarhane olarak değerlendirmeyi düşündüklerini belirttiler."

Kaynak: Isparta Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151