" />

Tarım İl Müdürlüğü: Hayvanlar için ‘tıbbi nakil aracı’ yaptı!

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, hayvan sağlığı çalışmalarında kullanılmak üzere "Tıbbi Ürün Nakil Aracı" yaptırdı.

Tarım İl Müdürlüğü: Hayvanlar için ‘tıbbi nakil aracı’ yaptı!
banner200
banner217

Konu hakkında bilgi veren Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili İsmail Kaya, "Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzün asli görevlerinden bir tanesi il genelindeki tüm hayvanlarımızı ihbari ve mecburi hastalıklara karşı korumak, bu kapsamda aşılama çalışmalarını yapmaktır. Aşılama çalışmaları, hayvan sağlığı açısından büyük bir öneme sahip olup titizlik gösterilmesi gereken bir uygulamadır. Aşıların uygulaması kadar hayvanlara ulaşana kadarki soğuk zincirin sağlanması da önem arz eden bir konudur. Bu durum, mücadeledeki başarı oranını birebir etkilemektedir. Bu nedenle Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak İlimizde uyguladığımız aşılarımızın 17 İlçemize sevklerinde kullanılmak üzere bir adet Soğuk Zincir Sevkiyat Aracı yaptırılmıştır” diye konuştu.

İl Müdür Vekili Kaya, şunları kaydetti:

“İlçe Müdürlüklerimizde bu aşıların soğuk zincirde güvenli bir şekilde muhafaza edilebilmesi için 17 adet Medikal Tip Aşı Dolabı alımı yapılmış ve olası elektrik kesintilerine karşılık ihtiyacı bulunan 9 İlçemize bu aşı dolaplarını besleyecek kuvvette jenaratör temin edilerek teslimi gerçekleştirilmiştir. İlimizde bulunan tüm hayvanlarımızın aşılarını güvenli bir şekilde sevk edebilmek için kurulan bu zincirle birlikte 17 İlçemize biyolojik ürün sevki, soğuk zincir aracımız ile gerçekleştirilecektir. Yapılan bu çalışmalar ile artık aşılarımızda, hayvanlarımızda daha güvendedir.”

Kaynak: Manisa Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251