Mevlit Kandili dolayısıyla Ulu Cami’de süt dağıtıldı

Diyarbakır Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile DamızlıkSığır Yetiştiricileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği tarafından Mevlit Kandili dolayısıyla vatandaşlara süt dağıtıldı.

Mevlit Kandili dolayısıyla Ulu Cami’de süt dağıtıldı
banner282

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği Tarafından Mevlit Kandili dolayısıyla Ulucami'de vatandaşlara süt ikram edildi.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği Tarafından Mevlit Kandili dolayısıyla Ulucami'de bulunan vatandaşlara cami avlusuna kurulan stantta süt dağıtıldı. Süt dağıtım etkinliğine İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, İl Müdür yardımcıları Mustafa Korkutan, Mehmet Hüseyinoğlu ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Yılmaz ve teknik personeller katıldı.

Süt dağıtımı esnasında bir açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar “Mevlit kandili dolayısıyla Peygamber Efendimizin doğduğu bu kutsal gecede ülkemiz ve milletimiz için yapılan duaların kabul görmesi dileklerinde bulunarak, Bu organizasyon ülkemizin seksen bir ilinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca organize ediliyor. Biz de bu etkinlik vesilesiyle vatandaşlarımızın mevlidini kutluyoruz” dedi. Okunan duaların ve dağıtılan süt ikramının ardından etkinlik sona erdi.

YORUM EKLE