KOP-TEYAP proje sözleşmeleri imzalandı

Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, KOP İdaresi KOP-TEYAP (Tarımsal Eğitim ve Yayım Mali Destek Programı) 2015 yılı proje teklif çağrısı döneminde hazırlanan ve desteklenmeye hak kazanan projeler için sözleşme imzalandı.

KOP-TEYAP proje sözleşmeleri imzalandı
banner282

KOP İlleri olan Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray illerinden toplam 14 proje kabul edilmiş olup, bu projelerden 9'u Konya Tarım İl Müdürlüğü tarafından hazırlandı.

Proje kapsamında Selçuklu, Çumra, Akören, Karatay, Meram Ereğli, Kadınhanı ve Bozkır ilçelerinde koruyucu tarım teknikleri konularında bölge çiftçisine tarımsal eğitim ve yayım hizmetleri verilecek.

Proje ile Tarımsal üretimde verimliliğin artırılması, Tarımsal yapıda sürdürülebilirliğin sağlanması, Kurak iklim yapısına sahip Bölge'de toprak kaynaklarının korunması, su ve enerji kullanımında tasarruf bilincinin oluşturulması, Tarımsal üretimin ekonomik olarak yapılmasının sağlanması, Modern tarım tekniklerinin çiftçilere benimsetilmesi, Çiftçilerin kapasitesinin, gelirinin ve yaşam kalitesini artırılması amaçlanıyor.

YORUM EKLE