Kastamonu’da çiftçi bilgilendirme toplantıları devam ediyor

Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünce, Subaşı köyünde gece çiftçi eğitim toplantısı düzenlendi.

banner255
Kastamonu’da çiftçi bilgilendirme toplantıları devam ediyor
banner200

Çiftçi eğitim toplantısına, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Yaman, Gıda ve Yem Şube Müdürü Ahmet Deniz, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sinan Çelebican, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Halis Turgut Baydar ve Gıda Mühendisi Serhat Bilsay Aslan ile çok sayıda çiftçi katıldı.

Eğitimde çiftçilere, kırsal kalkınma destekleri, damızlık düve yetiştiriciliğinin desteklenmesi, basınçlı sulama sistemlerinin desteklenmesi, 2016 yılı hayvancılık desteklemeleri, bitkisel üretim desteklemeleri ve güvenli gıda konularında sunum eşliğinde bilgi verildi.

Ayrıca, gece çiftçi eğitimine katılan çiftçilere, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından geliştirilerek uygulamaya konulan "Milli Tarım Projesi" videosu izletildi.

Eğitimin sonunda İl Müdürü Osman Yaman tarafından, İl Müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgi verildikten sonra tarımla ilgili sorulan sorular cevaplandırdı.

YORUM EKLE
banner151

banner251