Kahramanmaraşlı genç çiftler mutlu!

Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında faaliyete geçen işletmelerde incelemeler yaptı.

Kahramanmaraşlı genç çiftler mutlu!
banner282

Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu, Genç Çiftçi Projesi'nden hibe almayı hak kazanan genç çiftçilerin işletmelerinde incelemelerde bulundu. Emiralioğlu, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 30 bin TL hibe destekleri ile kırsal alandaki genç çiftçilerimizin kendi bölgelerinde kalarak, kendi işlerini yaptıklarını görmek bizleri mutlu ediyor. Daha da önemlisi desteklerin yerini bulduğunu, çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını aldığını görmek mutluluk verici" diye konuştu.

Genç çiftçi projesinden faydalanarak, kültür mantarı yetiştiriciliği yapmaya başlayan Serdar Karataş, “2016 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen Genç Çiftçi projesinden Kültür mantarı yetiştiriciliği için Türkoğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne müracaat ettim projem onaylandı. Tesisimi, 100 metre kare alanda kurarak, Kültür mantarı yetiştiriciliği yapmaktayım. Şuanda işimden memnunum. 3. kez kompostolarımı yerleştirdim. 3. sezonum diyebilirim. Artık işin inceliklerini öğreniyorum ve kültür mantarı yetiştiriciliğine devam ediyorum. Bu aşamada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına biz genç çiftçileri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu tür projelerin devam etmesini kırsal kesimdeki genç çiftçilerin desteklenmesini istiyorum" ifadesini kullandı.

Kaynak: Kahramanmaraş Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
YORUMLAR
gencciftci icin
gencciftci icin - 5 yıl Önce

Geçen yıl hibe için 3000 TL yatmamış bu yıl neden yatacak hiç birşey olmayan nasıl yatirsin

banner151