" />

Gümüşhane’de Sıvat Dağıtıldı

Gümüşhane Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Gümüşhane Meralarında Otlatma Verimliliğinin Artırılması Projesi" kapsamında, 600 adet sıvat (Hayvan Su İçme Tesisi) dağıtıldı.

Gümüşhane’de Sıvat Dağıtıldı
banner282

Gümüşhane Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Metin Yalvaç, “Hayvansal üretimde en önemli girdiyi oluşturan kaliteli kaba yemin en ucuz ve en kolay temin edildiği kaynakların, çayır ve mera alanlarıdır. Uygulanacak ıslah projeleri ile mera ve yaylalarımızdaki ot verimliliği artacaktır. Hayvanlarımızın ihtiyaç duyduğu kaba yem ihtiyacının karşılanarak üreticilerimizin daha karlı bir hayvancılık yaparak, gelirlerinin yükseltilmesi amaçlıyoruz" dedi.

Genel bütçe imkanlarıyla projenin hazırlandığını söyleyen Yalvaç, “Bu projenin 2016 yılındaki ilk ayağında, merkez köylerimizin kullandığı yaylalara yerleştirilmek üzere 56, Kelkit ilçemize 27, Şiran ilçemize 20, Kürtün ilçemize 19, Torul ilçemize 15 ve Köse ilçemize 10 olmak üzere toplamda 147 adet sıvatın dağıtımını yaptık. Sıvatların genelde küçükbaş hayvancılığın yoğun yapıldığı köy ve mahalle muhtarlıklarının istifadesine sunduk. Buralardaki yayla ve meralarda tesis edilecektir" diye konuştu.

YORUM EKLE
banner151