Elazığ’da ipekböceği yetiştiriciliğinde önemli adım

Elazığ’da ipekböcekçiliği konusunda önemli bir adım atıldı. Bundan böyle ipekböceği yetiştiriciliğinde icra komitesi oluşturulacak, ilde etkin bir çalışma ortamı sağlanarak sistematik yetiştiricilik anlayışının kazandırılması için çalışmalar yapılacak. 

banner255
Elazığ’da ipekböceği yetiştiriciliğinde önemli adım
banner200

Konuyla ilgili olarak Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"İl Müdürlüğümüzün talebi üzerine Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Elazığ da İpekböcekçiliği konusunda önemli bir adım atıldı. 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasıtoplantı salonunda yapılan toplantıya; Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan ARSLAN, İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yaşar ERDOĞAN, Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Mustafa YÜCE, STK Dönem sözcüsü Prof. Dr. Kenan PEKER, El sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Haydar AAKTAR, TSO kadın girişimciler Kurulu Başkanı Ayşegül METİN, yönetim kurulu üyeleri, ipekböceği yetiştiricileri ile oda üyeleri katıldı.

Toplantıda, ipekböceği yetiştiriciliği icra komitesi oluşturularak,  ilimizde etkin bir çalışma ortamı sağlanması ve sistematik bir yetiştiricilik anlayışının kazandırılması amacıyla önemli kararlar alındı"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251