ÇKS için son gün 30 Haziran

2017 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularına ilişkin açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, çiftçilerin 30 Haziran´a kadar il ve ilçe müdürlüklerine başvurabileceklerini söyledi.

ÇKS için son gün 30 Haziran
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, 2017 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi´ne ilişkin açıklamada bulundu. Sistem başvurularının 1 Eylül itibariyle başladığını ifade eden Çolakoğlu, "Çiftçilerimizin Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını ve kayıt güncellemelerini 30 Haziran 2017 tarihine kadar bağlı bulundukları İl ve İlçe Müdürlüklerimize müracaat ederek yaptırabilirler. Sistem ile üretim bilgilerinin kayıt altına alınarak çiftçilerimizin desteklemeler açısından mağdur olmamaları için belirtilen süre içerisinde kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

ÇKS başvurusu olmayan çiftçilerimiz mazot, kimyevi gübre, toprak analizi, yem bitkileri ve prim uygulamaları gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden faydalanamamaktadırlar. Bu nedenle Tarımsal Bilgi Sistemi doğrultusunda tarımsal desteklemelerden faydalanmak isteyen çiftçilerimiz, herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren İl ve İlçe Müdürlüklerimize başvuru yapmaları ve ÇKS bilgilerini 30 Haziran 2017 Tarihine kadar güncellemeleri gerekmektedir" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
banner151

banner251