Birlik Başkanından İl Müdürüne Ziyaret

Eğil Organik Tahıl Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Şimşek, Diyarbakır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Ertan Ataları makamında ziyaret etti.

Birlik Başkanından İl Müdürüne Ziyaret
banner200
banner217

Eğil Organik Tahıl Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Şimşek, Diyarbakır Tarım İl Müdürü Mustafa Ertan Ataları makamında ziyaret etti. Birlik Başkanı, ziyaret sırasında Eğil'de ürettikleri organik tarım ürün çeşitleri ile ilgili bilgi verdi.

Şimşek, Eğil'in Ilgın Köyü'nde üretimini yaptıkları, Eğil markalı organik ürün çeşitleri ile ilgili Atalara bilgi verdikten sonra, yanında getirdiği sertifikalı organik ürünlerden, badem, pekmez, nohut ve mercimeği de Atalara sundu.

İl Müdürü Atalar sertifikalı organik tarım ürünlerini inceleyerek Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının organik tarım ürünlerine verdiği desteklemeler ile ilgili Başkan Şimşek'i bilgilendirdi.

Atalar, Eğil Organik Tahıl Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Şimşek ile görüşmelerin ardından, üreticilerin daha çok çeşit organik tarım ürünü üreterek, bakanlığın desteklemelerinden faydalanmaları konusunda da önerilerde bulundu.

YORUM EKLE
banner151

banner251