Balıkesir’de Merinos Toklu Dağıtıldı

Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, “Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi” kapsamında Karacabey Merinosu ırkı erkek toklu dağıtıldı.

banner255
Balıkesir’de Merinos Toklu Dağıtıldı
banner200

Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Kepsut ilçesinde, yüksek verimli ve nitelikli koyun ırklarını yaygınlaştırmak amacıyla 53 yetiştiriciye, kurayla 66 baş Karacabey Merinosu ırkı erkek toklu dağıtıldı.

Proje kapsamında, damızlık koç talebinde bulunan ve gerekli şartları taşıyan Kepsut ilçesinin Eşeler, Karcaören, Beyköy, Sarıfakılar, Mestanlar, Hotaşlar, Kalburcu, Osmaniye, Saraç, Mahmudiye, Merkez, Şermetler, Yaylabaşı, Örenharman, Dereli ve Keçidere mahallelerinden toplam 53 yetiştirici yüzde 25 yetiştirici katkı payı 324 TL ödeyerek, damızlık erkek toklu dağıtımından yararlandı. Kepsut Aliosman Sali Parkında düzenlenen, Karacabey Merinosu ırkı erkek toklu dağıtım törenine, Karacabey Merinosu ırkı erkek toklular, Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş tarafından dağıtıldı.

YORUM EKLE
banner151

banner251