" />

15 bin denetim yapıldı

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen, gıda kontrol görevlileriyle birlikte, fırınlarda denetimlerde bulundu. Özen, “Mayıs ayı itibariyle 15 bin denetim gerçekleştirdik. Cezai işlem uygulanan işletmelerimiz var" dedi.

15 bin denetim yapıldı
banner200
banner217

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen, gıda kontrol ekibi ile birlikte, Konyaaltı bölgesinde faaliyet gösteren iki ayrı fırında denetimde bulundu. Denetim ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü Özen, gıda denetimlerinin gece gündüz devam edeceğini belirterek, “her ne kadar işletmenizi denetlesek de vicdanınızı denetleyemeyiz, kanunlara ve yönetmeliklere uymamız şart ancak en önemlisi vicdanen rahat olabilmektir" ifadesini kullandı.

Özen, Ramazan ayı dolayısıyla bazı işletmelerim üretimlerinin artığını özellikle fırın ürünleri ile tatlı üretimindeki artış nedeniyle bu işletmelere yönelik denetimlerin artırıldığını kaydetti.

Tüm gıda işletmelerinin denetim yetkisinin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında olduğunu aktaran Özen, şunları kaydetti:

"İl Müdürlüğümüz ile İlçe Müdürlüklerimiz vasıtasıyla denetim çalışmalarımızı yürütüyoruz. İlimiz turizm potansiyeli yüksek bir il bu noktada denetimler bizler için ayrı bir önem kazanıyor. Hem ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın hem de şehrimize gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından gelen misafirlerimizin güvenilir gıda ile buluşması noktasında ayrı bir hassasiyet gösteriyoruz.

15 Bin Denetim

Bu yıl mayıs ayı itibariyle 15 bin denetim gerçekleştirdik. Cezai işlem uygulanan işletmelerimiz var. Ama bizim temel felsefemiz ceza kesmek değil. Öncelikle işletmenin uyması gereken kuralları nedenleri ile anlatıyoruz. Kanunda belirtilen süre zarfinda eksiklikleri gidermeleri için bekliyoruz. Eğer hala işletme gereken önlemleri almıyorsa ve kamu sağlığını gözetmiyorsa cezai işlem uyguluyoruz. Ceza caydırıcı ama tek başına yeterli değil. Denetliyoruz, eğitim veriyoruz, kuralları ve olması gerekenleri anlatıyoruz. İşletmenin bilinçlenmesi önemli."

Kaynak: Antalya Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
YORUMLAR
gıda
gıda - 3 yıl Önce

Gıda bakanlığı diye bi bakanlık kurulmalı.

- 3 yıl Önce

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Antalya Il Müdürlüğünün görevi zaten. Ama artık denetimler il müdürü nezaretinde yapılıyorki haber değeri taşıyor

Ülkemizde kanser niye artıyor?
Ülkemizde kanser niye artıyor? - 3 yıl Önce

Sebzenin meyvenin % 40 Antalya'da üretiliyor. Ülkemiz kanserden kırılıyor? İl müdürü işi gücü bırakmış fırın denetimi yapıyor. Sanki yapacak başka işi yok.
Ülkemizde önümüzdeki 10 sene içerisinde % 20 artış gösterecek.

Domates 80 krş, İstanbulda tl
Domates 80 krş, İstanbulda tl - 3 yıl Önce

Rusya domates almıyor. Halciler karlarına kar katıyor. Çiftçi perişan. Vatandaş 8 tl ye domates yiyor. İl Müdürü fırın denetimine çıkmış. Antalya'da fırın denetimi yapacak eleman ya yok ya da Müdürün işi yok. Antalya'ya acilen Genel Müdür seviyesinde il müdürü lazım. Bu işe Reisimiz el atar inşallah.

Çocuklarımızın günahı ne?
Çocuklarımızın günahı ne? - 3 yıl Önce

Sayın Bakanım ve Sayın Müsteşarım;
Bizler Doğu ve iç Anadolu Bölgelerindeki İl Müdürlüğünde çalışan Şube Müdürleriyiz. Bu bölgelerde yıllardır canla başla vatanımıza hizmet ettik ve hala da ediyoruz. Antalya İl Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak tayin istiyoruz, bir türlü tayinimiz çıkmıyor. Antalya İl Müdürlüğünde Şube Müdürlerinin hepsi Vekaleten Şube Müdürü görevi yapıyor ve yeteneksiz kişiler. Sayın Bakanım bu haksızlığı durdurun. Bizim çocuklarımızın denize girmeye, güneşlenmeye hakkı yok mu? Biraz da biz Antalya İlinde Şube Müdürü olarak görev yapalım, tecrübelerimizi milletimize sunalım. Çocuklarımız deniz görsün. Acil bu sene Antalya İl Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak asaleten atamalarımızın yapılması için yardımlarınızı bekliyoruz.

banner151

banner251