Milletvekilinin GÜBRETAŞ ilgisi!

Çiftçinin şirketi GÜBRETAŞ ile özel olarak ilgilenen 'etkili milletvekili' kim? Bu etkili milletvekili GÜBRETAŞ'ın NEGMAR hisseleriyle neden yakından ilgileniyor? GÜBRETAŞ'ın NEGMAR hisselerini satın alma kararında bu milletvekilinin bir etkisi oldu mu? Bu milletvekilinin Tarım Bakanı Fakıbaba'yı ziyaretinde 'NEGMAR' hisseleri gündeme geldi mi? Milli Gazete'den ortalığı karıştıracak kulis...

Milletvekilinin GÜBRETAŞ ilgisi!
banner200
banner217

Çiftçinin önemli bir iştiraki olan GÜBRETAŞ, zarar ettiği için uzun bir süredir yüzde 40 ortağı olduğu NEGMAR'daki hisselerini satıp kurtulmak istiyordu. Bunun için tam 3 kere ihale yapıldı. Hisseler her ihalede satılsa da sonradan iptal edildi. Yani bir el her seferinde devreye girerek, GÜBRETAŞ'ın NEGMAR'daki hisse satışlarını engelledi.

GÜBRETAŞ, sonra ne olduysa bir başka ortağın hisselerini de alarak NEGMAR'daki hisse oranını artırmaya karar verdi. Bu satın alma gerçekleşirse GÜBRETAŞ'ın NEGMAR'daki ortaklık payı yüzde 40'dan yüzde 60'a çıkacak. GÜBRETAŞ yine bu satın alma çerçevesinde aynı ortaklık yapısına ait NARLI FERİBOT A.Ş'nin yüzde 30 hissesi ile GÖK DENİZCİLİK A.Ş'nin de tamamını satın alacak.

NEGMAR'ın kara ve deniz taşımacılığı alanında faaliyet gösteren bir şirket olduğunu da hatırlatalım.

Şimdi bu bilgilerden sonra asıl konumuza gelelim. Yazının devamını okumak için tıklayın...

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Helal olsun Milli gazeteye Otelcileri de onlar tespit etti bunları da bulsunlar Allah razı olsun Milli gazeteden

- 3 yıl Önce

Yıllardır bize nezaman ucuz piyasa şartlarında Gübre satıcak bizim fabrikamız diyorduk meğerse onlar gemi ve saltanat sürermişler.Beyler bu fabrikada Dedemin Babamın benim hakkım var Tarım kredide de aynı Yazıklar olsun bunlara biz hizmet bekliyoruz çiftçiye köylüye .Bize GEMİ lazım değil bizim hakkımızı çarçur edenleri Allah bildiği gibi yapsın

- 3 yıl Önce

Gubretas hangi calismayan fabrikayla taseronluk anlasmasi imzalayip olmayan gubreye para aktarmistir..hey gidi hey..

Memur
Memur - 3 yıl Önce

Kafanız yenimi calişmaya başladı eli sefer söyledik tkk nın göpretaşin ve diyer şirketlerin durumu kötüye gidiyor dedik kimse inanmadı şimdi hesabını verin bakalım??????

Emekli
Emekli - 3 yıl Önce

Bence burda genel müdürden ziyade tkk yönetiminede hezap zorulması lazım cünkü yönetimin haberi olmadan kimse izinzis iş yapma şansı yok ben ce acilen sayın bakanım müfettiş görevlendir mesi yapmalıdır ????????

Calişan
Calişan - 3 yıl Önce

Canabı allah sizleri bildiyi gibiyapsın şu güzelim kurumu nehale getirdiniz bunca cifcinin hakkı neolacak kimbunların hakkını verecek yazıklar olsun nediyeyim bu işin nebalı büyüktür bunun hezabıda agırılur inşallah sayın bakanım umarım gerekeni yaparsınız????

Müdür
Müdür - 3 yıl Önce

Yorumları lütven yayınlayalım

Ah gubretas
Ah gubretas - 3 yıl Önce

Gubretas ne yapmadiki calismayan fabrikalara gubre urettirdi.taseron olarak gubre urettiren gubretas kaoali fabrikalardan bile gubre aldi....


banner151

banner251